Romania, in semifinale la Cupa Mondiala

24 Septembrie 2010
775 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa nationala de handbal feminin a încheiat la egalitate cu Suedia, 27-27, cel de-al treilea meci din grupa B, de la Cupa Mondiala, care se desfasoara în Danemarca. Dupa doua victorii, cu Norvegia, 21-20, campioana olimpica, si cu Rusia, 32-24, campioana mondiala, elevele lui Radu Voina au obtinut în meciul cu Suedia punctul necesar pentru calificarea în semifinalele competitiei. Desi au început foarte bine partida, aflandu-se în avantaj pe toata durata primei reprize, romancele s-au vazut egalate la începutul celui de-al doilea act, 17-17. Au urmat douazeci de minute de joc foarte intense, în care atat suedezele, cat si romancele au comis mai multe greseli în aparare, iar scorul s-a mentinut strans pana la final. Cu patru minute înainte de final, Romania s-a desprins la doua goluri, însa, din cauza a trei atacuri consecutive ratate, Suedia a marcat doua goluri si a egalat, 27-27.

Page time :0.1926 (s) | 22 queries | Mysql time :0.030803 (s)