Sahtior, umilita de pustii lui Arsenal

20 Octombrie 2010
1067 Vizualizari | 0 Comentarii
Umilinta maxima pentru Mircea Lucescu si Razvan Rat, in deplasarea de pe Emirates, acolo unde Arsenal Londra a spulberat Sahtiorul, scor 5-1. Song si Nasri au marcat pentru englezi, in prima repriza, pentru ca dupa pauza, in doar 9 minute, Fabregas, Wilshere si Chamakh sa faca 5-0. Eduardo a inscris golul de onoare pentru Sahtior, dar ucrainienii au plecat cu un sac de goluri de pe Emirates. Aseara, in grupele Ligii Campionilor s-au mai inregistrat rezultatele:

Grupa F

Aseara: Spartak - Chelsea 0-2 (Zhirkov ’23, Anelka ‘43), Marseille - Zilina 1-0 (Diawara ‘49)
Clasament: 1. Chelsea Londra 9p, 2. Spartak Moscova 6p, 3. Marseille 3p, 4. MSK Zilina 0p
Etapa viitoare, 3 noiembrie: Chelsea - Spartak Moscova, Zilina - Marseille.

Grupa G

Aseara: Ajax – Auxerre 2-1 (D.d. Zeeuw ‘7, L. Suarez ’41 / V. Birsa ‘57) Real Madrid - AC Milan 2-0 (Cristiano Ronaldo ’13, M. Ozil ‘14)
Clasament: 1. Real Madrid 9p, 2. AC Milan 4p, 3. Ajax 4p, 4. Auxerre 0p
Etapa viitoare, 3 noiembrie: Auxerre - Ajax, AC Milan - Real Madrid.

Grupa H

Aseara: SC Braga - Partizan Belgrad 2-0 (Lima ’35, Matheus ‘90), Arsenal - Sahtior Donetk 5-1 (Song ‘19, Nasri ’42, Fabregas ’60 - pen., Wilshere ’66, Chamakh ’69 / Eduardo ‘82)
Clasament: 1. Arsenal Londra 9p, 2. Sahtior Donetk 6p, 3. SC Braga 3p, 4. Partizan Belgrad 0p
Etapa viitoare, 3 noiembrie: Partizan Belgrad - SC Braga, Sahtior Donetk - Arsenal.