Schimbare de lider in Divizia D

2 Noiembrie 2004
1264 Vizualizari | 0 Comentarii
•Astra Raducaneni a remizat pe teren propriu cu Noua Generatie si a pierdut prima pozitie in clasament in dauna echipei Viitorul Targu Frumos •In Divizia Judeteana, FC Iris a inregistrat primul semiesec, 3-3, acasa cu Viitorul Ciortesti

Runda a zecea din Divizia D de fotbal a produs schimbarea liderului, dupa cateva etape in care Astra Raducaneni a dominat esalonul patru din fotbalul romanesc. Meciul dintre Astra, din localitate, si formatia Noua Generatie, satelitul Politehnicii Iasi, a fost derbyul etapei a zecea si s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, la finalul unui joc tensionat. Cum Viitorul Tagu Frumos a trecut pe teren propriu de Vulturul Blagesti, Astra a pierdut prima pozitie in clasament, la golaveraj, in dauna echipei din Targu Frumos. Scorul etapei s-a inregistrat la Aroneanu, acolo unde Eurodemos a invins cu 5-0 formatia Avantul Golaesti, urcand pe cea de-a treia treapta a podiumului in Divizia D. Pe locul patru in clasament se afla egala liderului din etapa a zecea, echipa Noua Generatie. De altfel, pentru promovarea in liga a treia se bat in acest moment patru echipe, despartite in clasament doar de doua puncte, oricare dintre acestea putand face pasul decisiv spre Divizia C. La retrogradare, dupa excluderea echipei din Motca, patru formatii sunt amenintate cu caderea in Divizia Judeteana: Genotur Belcesti, Helios Tomesti, Unirea Ruginoasa si Unirea Scanteia.
In Divizia Judeteana, FC Iris a inregistrat primul semiesec din scurta istorie, remizand, 3-3, cu Viitorul Ciortesti. Golurile echipei patronate de Costel State au fost inscrise de Toderica, in minutul 12, Duchiman, in minutul 60 si Nechita, cinci minute mai tarziu. Tehnicianul Emanuel Lungu a trimis in teren urmatorul unsprezece: Corduneanu, Ciobanu, Nechita, Manolache, Duchiman, Cojocaru, Arvinte, Padurariu, Filip, Radu, Toderica. Pe parcursul meciului au mai evoluat: Anita, Bechea, Crismariuc.

Page time :0.1660 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019851 (s)