Sorana Cirstea nu a rezistat in fata Svetlanei Kuznetsova

24 Mai 2010
536 Vizualizari | 0 Comentarii
Sorana Cirstea
In primul meci programat pe centralul Philippe Chatrier la editia din acest an a turneului de la Roland Garros, detinatoarea titlului Svetlana Kuznetosva a invins-o pe Sorana Cirstea, scor 6-3, 6-1. Sfert-finalista la editia precedenta, Cirstea a inceput in forta meciul cu a sasea favorita, conducand cu 3-0 gratie un break obtinut in game-ul al doilea. Kuznetsova s-a incalzit mai greu, dar si cand a intrat in ritmul optim de joc rusoaica nu a mai putut fi oprita. Sase jocuri la rand in dreptul rusoaicei si primul set era acontat dupa 38 minute. Meciul a curs in favoarea campioanei din 2009 si in setul secund, Kuznetsova impunandu-se detasat dupa doar o ora si 12 minute.

Page time :0.1877 (s) | 24 queries | Mysql time :0.021343 (s)