Spania a invins Paraguay si este in semifinale

3 Iulie 2010
733 Vizualizari | 0 Comentarii
Spania a invins cu scorul de 1-0 Paraguay in ultimul meci din sferturile de finala si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale de fotbal. Dupa un meci nebun, in care ambele echipe au ratat cate un penalty prin Oscar Cardoso si respectiv Xabi Alonso si cu un arbitraj comic al lui Carlos Batre din Guatemala, David Villa a inscris singurul gol in minutul 83. Villa a deschis scorul dupa ce mingea a lovit de 3 ori bara! Iniesta a creat intreaga faza. Dupa o patrundere solitara i-a pasat in dreapta lui Pedro. Intrat in careu acesta a sutat in bara din dreapta, mingea a revenit la Villa care a tras in bara din stanga, mingea a lovit din nou bara din dreapta si a intrat in cele din urma in poarta. In finalul jocului, sud-americanii au ratat o ocazie uriasa prin varful, Roque Santa Cruz. Astfel, cele doua semifinale de la Campionatul Mondial din Africa de Sud sunt: Uruguay – Olanda (marti, 6 iulie) sI Germania – Spania (miercuri, 7 iulie).

Page time :0.1595 (s) | 24 queries | Mysql time :0.015149 (s)