News Flash:

Spectacol de parasutism in fata Teatrului National

14 Octombrie 2009
1646 Vizualizari | 1 Comentarii
Afisat la 10:06

Evenimentul are loc de la ora 14.00, pe esplanada Teatrului National.

Programul complet al manifestarilor de astazi:
07.00 Catedrala Mitropolitana
Miezonoptica, Acatistul Sf. Cuv. Parascheva si Ceasurile
Organizator: Mitropolia Moldovei si Bucovinei

09.00 - 13.00 Catedrala Mitropolitana
Sfanta Liturghie
Organizator: Mitropolia Moldovei si Bucovinei

09.00 - 16.00, Centrul de Informare Turistica
"(Re)cunoaste Iasul" - concurs de recunoastere a unor monumente istorice din Iasi pe baza de fotografii
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

09.00 - 16.00, Centrul de Informare Turistica
"Iasul tau" - concurs de fotografii
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

09.00 - 23.00, str. Costache Negri, Hala Centrala, str. Palat, Splai Bahlui
Targul de Toamna
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

09.00 - 23.00, Esplanada Halei Centrale
Sarbatoarea Vinului
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

09.00 - 16.00, Colegiul "C. Negruzzi"
"Culorile Iasului in toamna"- expozitie de arta fotografica / desene care surprind farmecul Iasului ca oras al culturii
Organizatori: ISJ Iasi - Colegiul "C. Negruzzi" Iasi

08.00 - 19.00, strada Lapusneanu
"Mesteri si mestesuguri traditionale din Moldova"
Organizatori: Asoc. "ART - Mestesugurile Prutului", Asoc. "Alexandru Lapusneanu", Muzeul Etnografic al Moldovei, Asoc. "Contrafort", Asoc. Mesterilor Populari din Moldova si Primaria Iasi

09.00, CS Politehnica si 16.00, CS Politehnica
Sah - Cupa "Sarbatorile Iasilor"
Organizatori: Asociatia Judeteana Sportul pentru Toti si Asociatia Judeteana de Sah

09.00 - 20.00, Biblioteca "Gh.Asachi"
Campania: "O carte pentru biblioteca"
Organizator: Biblioteca "Gh.Asachi"

09.00 - 16.00, Sala Polivalenta
Scrima - Etapa finala a Campionatului national
Organizatori: Federatia Romana de Scrima, Directia pentru Sport a Judetului Iasi, Asociatia Judeteana de Scrima si Clubul Sportiv Municipal Iasi

09.00 - 16.00, Iasi
"Sa ne cunoastem orasul" - turul Iasului
Organizatori: ISJ Iasi - Scoala "Alexandru cel Bun"

09.30 - 12.00, Manastirea "Sf. Trei Ierarhi"
Expozitie de arta fotografica Orthphoto
Organizator: Mitropolia Moldovei si Bucovinei

10.00, Biblioteca Judeteana ,,Gheorghe Asachi'' Iasi
,,Iasul de-a lungul vremii" (expozitie de postere)
Organizator: Colegiul Tehnic ,,Gheorghe Asachi'' Iasi
Parteneri: Colegiul Tehnic ,,Dimitrie Leonida'' Iasi, Directia Judeteana de Tineret Iasi

10.00 - 12.00, Catedrala Mitropolitana
"Pelerinaj la Moastele Sfintei Parascheva"
Organizatori: ISJ Iasi - Scoala "Ion Ghica" Iasi, Biserica "Sf. Lazar", Iasi

12.00 - 14.00, Biserica "Sf. Treime" Iasi
"Sfanta zi de sarbatoare" - program muzical religios
Organizatori: ISJ Iasi - Scoala "Elena Cuza" Iasi, Biserica "Sf. Treime" Iasi

14.00, Scoala "Ion Ghica"
"Trofeul Iasului la handbal"
Organizatori: Scoala "Ion Ghica" Iasi, DJTS, Sc. 43, Sc. 21, Sc. 10 si Sc. 4 din Iasi

12.00, Biblioteca "Gh. Asachi" Iasi
"Iasul in suflet de copil" - spectacol de muzica si poezie
Organizatori: ISJ Iasi - Scoala "Ion Ghica" Iasi, Biblioteca "Gh. Asachi" Iasi, Scoala Dancu Iasi

12.30, Cantina de ajutor social
Masa Pelerinilor
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

14.00, Esplanada Teatrului National
Demonstratie de parasutism
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

14.00, institutii partenere
Activitati de voluntariat
Organizatori: Asociatia Parintilor din Colegiul National Iasi, Asociatia Elevilor din Colegiul National -AGRATA

15.00 - 17.00, Manastirea "Sf. Trei Ierarhi"
Expozitie de arta fotografica Orthphoto
Organizator: Mitropolia Moldovei si Bucovinei

17.00, Biblioteca "Gh.Asachi"
Seri de literatura in lectura autorilor. Invitati: scriitori ieseni
Organizatori: Biblioteca "Gh.Asachi", Uniunea Scriitorilor Filiala Iasi

17.00, Sala Mare a Primariei
Seara Valorilor
Organizator: Primaria Municipiului Iasi

17.00, Parcul Copou
Concert Fanfara de la Chetris
Organizatori: Primaria Municipiului Iasi

18.00- 22.00, Catedrala Mitropolitana
Slujba de Priveghere a Sf. Ierarh Vasile cel Mare (Vecernia, Litia si Utrenia)
Organizator: Mitropolia Moldovei si Bucovinei

18.30 - 21.00, Sala de spectacole a Ateneului Tatarasi
Spectacol de opera "La Traviata"
Organizatori: Opera Nationala Romana Iasi si Ateneul Tatarasi

18.00, Piata Palatului Culturii
Concert Voltaj, Laurentiu Duta, Smiley, Inna, David DJ
20.00 Spectacol de lasere si artificii

22.00 - 04.00, Str. Crisan
Ceaiul Pelerinilor
Organizator: Primaria Municipiului Iasi
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Comentarii (1)

Namari  | #234030
All thgnis considered, this is a first class post
Adauga comentariu
Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.3052 (s) | 24 queries | Mysql time :0.140226 (s)

loading...