Steaua a ratat calificarea in finala Cupei Cupelor

3 Mai 2010
532 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa Steaua MFA Bucuresti a ratat sansa de a juca finala Cupei Cupelor din acest sezon, pierzand returul cu BM Granollers, cu 32-23 (15-12). In tur, Steaua s-a impus cu 32-38. Dupa un inceput bun al catalanilor, care s-au desprins rapid la 3-1, 7-3 si 10-5, Steaua a revenit in meci, reducand din diferenta, astfel ca in minutul 20, gazdele mai pastrau doar un avans minim (10-9). Prima repriza s-a incheiat cu un avantaj de trei goluri pentru Granollers (15-12), Marius Stavrositu marcand un gol de la mare distanta in ultima secunda. Catalanii au inceput in forta si partea secunda, dar Steaua a avut in continuare puterea de a ramane aproape, scorul devenind 16-14, 20-17 si mai apoi 23-20. Ultimele zece minute au apartinut gazdelor, care s-au dezlantuit dupa ce Rapciuga a ratat o aruncare de la 7 metri. Golurile au inceput sa curga pe banda rulanta in poarta lui Ivezic si avantajul din tur s-a evaporat rapid. In final 32-23, pentru Granollers care merge in finala Cupei Cupelor, unde va intalni pe VFL Gummersbach, din Germania. Marcatorii Stelei in acest meci au fost: Georgescu (7 goluri), Dinescu (5), Novanc (3), Cian, Stavrositu (2), Manea, Vujadinovic, Savenco (1 gol). Cei mai buni jucatori ai gazdelor au fost Svitlica, Puig si portarul suedez Ohlander.

Page time :0.1321 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019805 (s)