Steaua i-a luat pe fratii Karamyan

27 Ianuarie 2010
777 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua i a luat pe fratii Karamyan
Steaua a reusit doua transferuri de senzatie. ProSport anunta ca Arman si Artiom Karamyan s-au inteles cu Steaua, dupa ce Marian Iancu a decis sa nu le mai prelungeasca contractele. Gigi Becali poate da lovitura. Fratii Karamyan pot veni liberi de contract la Steaua, dupa ce Marian Iancu spune ca le va rezilia contractele celor doi. ProSport anunta ca Steaua s-a inteles deja cu Artiom si Arman Karamyan. "Venim la Steaua sa luam campionatul" - le transmit cei doi jucatori fanilor Stelei! Intre timp, Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical cu Red Bull Salzburg din cantonamentul din Antalya. Stancu a deschis scorul in prima repriza, Afolabi egaland in partea a doua a intalnirii. Dupa ce a pierdut primul meci amical in compania ucrainenilor de la Sahtior Donetk, Steaua a intalnit intr-o alta partida de verificare campioana Austriei, Red Bull Salzburg, acesta fiind si ultimul meci din primul cantonament al ros-albastrilor in Antalya. Doar Jivko Jelev a reprezentat o noutate in formula de start a Stelei, insa acesta nu a rezistat decat 4 minute in teren, fiind inlocuit cu Tudose din cauza unei accidentari in urma unui fault mai tare in zona capului. Campionii Austriei au controlat teritorial prima repriza, insa dominarea a fost una sterila, fara prea multe realizari la poarta aparata de Tatarusanu. Doar Zickler a provocat emotii prin aparitiile sale in careul stelist, insa suturile acestuia nu au prins cadrul portii ros-albastrilor. De cealalta parte, Steaua a atacat rar, dar calculat, fara sa riste sa se arunce in ofensiva si sa lase apararea descoperita. Stancu si Surdu, ca varfuri de atac, au fost cei mai activi jucatori ai Stelei pe atac, din combinatia celor doi iesind si golul din minutul 23. Surdu l-a presat excelent pe Gustavsson in centrul careului si a pasat pe langa portar la Stancu, iar acesta a inscris cu poarta goala in fata. Dupa pauza, Stoichita a schimbat prima data atacul, trimitandu-i in teren pe Tanase si Kapetanos. Treptat, tehnicianul stelist a inlocuit intreaga echipa a Stelei, modificarile efectuate intrerupand jocul sigur al formatiei din Ghencea. Schimbari s-au efectuat si de cealalta parte, insa in acest caz acestea au avut urmari si pe tabela de marcaj, in minutul 61 Salzburg reusind egalarea in urma unui pressing prelungit. Fundasul Rabiu Afolabi s-a inaltat exemplar la o centrare de pe dreapta si a trimis cu capul perfect la vinclu. Tot Afolabi a fost aproape de gol cu 6 minute inainte de final, insa de aceasta data Zapata a fost pe faza si a scos de sub transversala mingea trimisa tot cu capul de fundasul campioanei Austriei. Cand mai erau doar doua minute de joc, a iesit la rampa grecul Kapetanos, care a primit o pasa de exceptie pe culoar, a ramas singur cu Gustavsson pe care l-a fentat din dribling, insa sutul sau din lateral a fost scos cu noroc de pe linia portii de un fundas.

Page time :0.1649 (s) | 24 queries | Mysql time :0.019574 (s)