Steaua sa nu se oftice! Napoli a invins iar in minutul 93

20 Decembrie 2010
2100 Vizualizari | 1 Comentarii
Scoasa afara de Napoli din Europa League printr-un gol marcat in minutul 93, Steaua nu trebuie sa se mai planga. Si altii au patit-o precum trupa din Ghencea. Finalul saptamanii trecute a adus o noua etapa in Italia, iar Napoli a intalnit acasa pe Lecce. Cum era de asteptat, jocul a curs spre un 0-0 mai tot timpul, insa a venit celebrul minut 93, in care acelasi Cavani a reusit sa inscrie golul victoriei. Jucatorul celor de la Napoli a reusit sa-i bage-n boala si pe cei de la Lecce dupa ce l-a invins goal-keeper-ul advers in minutul 93. Si pentru ca era de asteptat ca el sa inscrie, pariorii l-au creditat pe atacant cu o cota de 1,70 la gol marcat.
Inaintea jocului cu Steaua, antrenorul celor de la Napoli, Walter Mazzari, sustinea ca echipa pe care o antreneaza are sanse uriase la titlul de campioana daca va continua sa joace asa cum a facut-o pana acum. Napoli se afla pe locul patru in campionatul din Italia, dupa Milan, Lazio si Juventus. "Cu siguranta e placut sa te uiti acum la clasament, chiar daca le spun întotdeauna elevilor mei sa nu dea atentie acestui aspect. Campionatul? Trebuie sa continuam în acest mod", sustinea atunci antrenorul celor de la Napoli.