Super INTER

21 Octombrie 2010
1152 Vizualizari | 0 Comentarii
Câstigatoarea Ligii Campionilor, Internationale Milano, si-a respectat blazonul si a invins aseara pe Tottenham cu scorul de 4-3 intr-o noua etapa a competitiei. Partida a inceput cum nu se putea mai bine pentru echipa românului Cristian Chivu, Inter deschizând scorul inca din minutul 7. Tottenham a ramas fara portarul Gomez, eliminat pentru un fault la Biabiany. Inter a reusit sa-si faca jocul si a trecut de echipa britanica, fara sa se forteze prea mult. Chiar daca, Tottenham a reusit sa se apropie de Inter, echipa milaneza a pastrat scorul in asa fel incât sa nu aiba emotii pâna la finalul jocului. Chivu a jucat destul de bine in defensiva interistilor, românul fiind inlocuit in minutul 62, dupa ce a incasat un cartonas galben. Intr-un alt meci al grupei A, olandezii de la Twente Enschede au terminat la egalitate jocul disputat cu echipa germana Werder Bremen, scorul final fiind de 1-1. Jocurile de aseara nu au mai  adus mari surprize in competitie, echipele favorite respectându-si pozitia. Poate cel mai strâns meci a fost cel dintre Glasgow Rangers si Valencia, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un joc echilibrat si pe contre. Pe lânga aceste jocuri, aseara, in Liga Campionilor s-au mai disputat si alte meciuri. Dar iata rezultatele complete ale etapei cu numarul 3 a Ligii campionilor:

Grupa A
Aseara: Inter Milano - Tottehnam 4-3 (4-0)
Au marcat: Zanetti (2), Eto’o (pen. 11, 35), Stankovic (14)/ Bale (52, 90, 90)
FC Twente - Werder Bremen 1-1 (0-0)
Au marcat: Janssen(75)/Arnautovic(80)
Etapa viitoare, 2 noiembrie: Tottenham - Inter Milano, Werder Bremen - FC Twente
Clasament: 1. Inter Milano 7p, 2. Tottenham 4p, 3. FC Twente 2p, 4. Werder Bremen 2p