Ticleanu demis, prin SMS, de la Craiova

23 August 2010
685 Vizualizari | 0 Comentarii
Aurel Ticleanu
Aurel Ticleanu a rezistat doar cinci etape pe banca Universitatii Craiova. Adrian Mititelu a rabufnit dupa remiza de la Ploiesti si l-a demis pe Ticleanu, prin intermediul unui SMS. Mititelu face, acum, presiuni pentru aducerea lui Victor Piturca in Banie. Remiza de la Ploiesti i-a fost fatala lui Ticleanu, caruia i s-a reprosat faptul ca Universitatea Craiova a uitat sa atace. Mititelu l-a demis pe Ticleanu si cauta inlocuitor, iar favorit este Victor Piturca. Fostul selectioner este de acord sa preia Universitatea Craiova, insa ii cere lui Mititelu sa faca rost urgent de 5 milioane de euro, bani destinati salariilor si transferurilor. Adrian Mititelu incearca sa vanda un teren, pentru a-si indeplini visul - aducerea lui Piturca in Banie, insa, deocamdata, nu a gasit nici un cumparator. Pe langa plata salariilor restante, Piturca i-a transmis lui Mititelu ca are nevoie urgenta de inca trei jucatori: un fundas stanga, un mijlocas central si un atacant. Sentinta lui Ticleanu a fost semnata la Ploiesti. Aici s-au intalnit doua dintre echipele din Liga I, care au avut cel mai start slab de sezon. Poate si din acest motiv, meciul a fost lipsit de spectacol, cele doua echipe reusind sa isi creeze rar ocazii, in pofida celor patru goluri de pe tabela de marcaj. Alex Piturca, dupa o gafa a lui Nogo, a deschis scorul, in minutul 30, dar, pana la pauza, scorul a fost egal, 1-1, Popara inscriind cu un sut de la 30 de metri, pe sub portarul Silviu Lung jr. Prahovenii au fost mult mai montati in partea secunda, iar insistenta lor s-a concretizat in minutul 65, cand Gaman l-a faultat in suprafata de pedeapsa pe Fatai. Veteranul Rohat a transformat, fara emotii, lovitura de pedeapsa, insa bucuria a durat doar zece minute, pentru ca Madalin Ciuca a egalat cu capul, dupa o lovitura de la colt.

Page time :0.1743 (s) | 24 queries | Mysql time :0.018918 (s)