Timisoara, la pamant in amicale

12 Februarie 2010
605 Vizualizari | 0 Comentarii
Ioan Ovidiu Sabau
Parcursul modest al Timisoarei din meciurile amicale a continuat si ieri. La ultimul meci din Antalya, echipa lui Sabau a cedat, scor 1-3, in fata sarbilor de la Vojvodina Novi Sad. Sarbii au deschis scorul in minutul 21 dupa un sut al lui Tadici din 15 metri, insa la pauza s-a intrat la egalitate, gratie unei reusite a lui Magera. Timisoara a avut un start mai bun in partea a doua, dar golurile le-au apartinut tot sarbilor. In minutele 71 si 74, Bilbija s-a distrat cu defensiva banateana si a facut 3-1, acesta fiind si scorul final. Ioan Ovidiu Sabau a inceput meciul cu: Taborda, Bonfim, Luchin, Scutaru, Sepsi, Ionescu, Alexa, Bourceanu, Magera, Parks. Dupa pauza au mai intrat Chiacu, Kozak si Fuchs. Timisoara va reveni in tara astazi, aterizarea pe aeroportul Traian Vuia fiind estimata pentru ora 18.30.