Timisoara, regina remizelor

13 Septembrie 2010
742 Vizualizari | 0 Comentarii
Astra si Timisoara au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat la Ploiesti, în etapa a 7-a a Ligii I. Prima repriza a fost una de chin pentru spectatorii din tribunele stadionului ploiestean, cele doua echipe nereusind sa trimita vreun sut pe spatiul portii. Cea mai mare ocazie a primei reprize a venit în urma unui corner, Lucian Goian trimitand putin peste din sase metri. Astra a fortat deschiderea scorului, avand trei ocazii în debutul partii secunde, golul gazdelor picand firesc, Fatai marcand dupa o eroare grava de marcaj a defensivei timisorene. Bucuria ploiestenilor a durat numai 20 de minute, Helder, avansat dupa intrarea lui Mera, egaland cu o lovitura de cap din 8 metri, dupa o centrare perfecta a lui Bourceanu. Astra – Timisoara s-a terminat, astfel, 1-1, la ultimul meci al lui Vladimir Petrovic pe banca tehnica a banatenilor. Cel mai probabil, Petrovic va prelua nationala Serbiei, iar la Timisoara va veni israelianul Ronny Levy, cel care a mai pregatit in Romania vicecampioana Unirea Urziceni.

Page time :0.1380 (s) | 22 queries | Mysql time :0.015168 (s)