Tricolorii mici, umiliti in Belarus

31 Mai 2010
784 Vizualizari | 0 Comentarii
Reprezentativa Under 21 a Romaniei a pierdut, sambata, cu scorul de 0-1 (0-0), în fata formatiei similare a statului Belarus, într-o partida amicala disputata la Minsk, în care echipa antrenata de Emil Sandoi a evoluat în superioritate numerica înca din minutul 22. Unicul gol al partidei a fost marcat de Stanislav Dragun, care a înscris cu un sut de la aproximativ 25 de metri, în minutul 87. Nationala Under 21 a Romaniei a mai disputat, miercuri, la Turnu Severin, o partida amicala cu echipa Serbiei, pe care a castigat-o cu scorul de 3-1 (0-1), golurile fiind marcate de Constantin Gangioveanu '50, Liviu Ganea '67 si Ioan Hora '77, în vreme ce pentru oaspeti a înscris Ubiparip '16. Pentru partidele cu Serbia si Belarus, selectionerul Emil Sandoi a convocat urmatorii jucatori: Alexandru Pena, Cezar Lungu - portari; Cornel Rapa, Alexandru Matel, Paul Papp, Vlad Chiriches, Florin Gardos, Valerica Gaman, Stefan Barboianu, Cristian Melinte - fundasi; Radu Zaharia, Gabriel Torje, Constantin Gangioveanu, Ioan Hora, Paul Parvulescu, Mihai Onicas, Calin Cristea - mijlocasi; Mihai Costea, Sabrin Sburlea, Alexandru Ionita, Liviu Ganea - atacanti.

Page time :0.1784 (s) | 24 queries | Mysql time :0.021228 (s)