Un nou succes pentru fotbalistii de la CSM

25 Octombrie 2010
777 Vizualizari | 0 Comentarii
Echipa de fotbal CSM Pascani a reusit o victorie de senzatie in fata uneia dintre cele mai bune formatii din Liga a III-a. Elevii antrenorului Adrian Kereszy au invins cu 2-0 pe Otelul II Galati, revenindu-si dupa infrangerea rusinoasa suferita etapa trecuta, la Bacau (scor 1-5). Neinvinsi pe teren propriu in acest sezon, pascanenii au reusit sa faca un joc bun si in fata Galatiului, ratand doua ocazii mari in primele 8 minute. La pauza, gazdele au intrat cu 1-0 la vestiare, dupa reusita lui Stiubei, din minutul 39. Dupa mai multe ocazii ale galatenilor, in minutul 54 Rosu a reusit sa puncteze din nou pentru CSM Pascani, stabilind astfel si scorul final al disputei din Seria I a Ligii a III-a de fotbal. Dupa meci, conducerea clubului s-a declarat multumita nu doar de victorie, cat mai ales de jocul prestat de pascaneni impotriva echipei de pe locul secund, Otelul II Galati. Dupa acest succes, CSM Pascani ocupa locul 4 in serie, iar in aceasta saptamana va intalni in deplasare pe Aerostar Bacau.