Universitatea Cluj a castigat la limita cu Otelul

23 August 2010
609 Vizualizari | 0 Comentarii
A doua victorie consecutiva pentru nou promovata Universitatea Cluj, care a depasit, ieri, pe Otelul Galati, cu 2-1 (1-1), prin golurile marcate de Mendy si Bostina. Reusita galatenilor a fost semnata de Borbely, in finalul primei reprize. Clujenii au presat din startul meciului, dar Mendy, Niculescu si Lemnaru au trecut pe langa deschiderea scorului, dar fie imprecizia atacantilor, fie portarul Grahovac au mentinut egalitatea pe tabela. Deschiderea scorului s-a produs in minutul 35, cand Mendy a patruns o data in plus pe partea stanga, alegand sa finalizeze cu un sut pe jos, dupa ce l-a culcat, intr-o prima faza, cu o fenta subtila, pe Grahovac. Galatenii au restabilit egalitatea in prelungirile primei reprize cand, in urma unei faze fixe de pe stanga, Borbely a trimis cu capul la coltul lung, invingandu-l pe Matache. Dupa pauza, Bobely a ratat o ocazie uriasa pentru Otelul, iar clujenii au primit usor un penalty (la un duel intre Lemnaru si Sarghi) din partea arbitrului Draganescu. Bostina a executat impecabil si s-a facut 2-1 pentru U Cluj. Otelul a evoluat in inferioritate numerica, incepand cu minutul 60, dupa ce Borbely a cazut teatral in careul advers, primind al doilea galben. Chiar si asa, finalul a apartinut echipei lui Dorinel Munteanu, Paraschiv si Pena ratand doua mari ocazii de gol.

Page time :0.1354 (s) | 22 queries | Mysql time :0.017298 (s)