News Flash:

UPDATE: Vezi cu ce adversare vor juca Steaua, Dinamo, CFR Cluj si FC Timisoara in Europa League

28 August 2009
1084 Vizualizari | 0 Comentarii
UPDATE Vezi cu ce adversare vor juca Steaua Dinamo CFR Cluj si FC Timisoara in Europa League
Afisat 14.21

GRUPA A

Ajax
Anderlecht
Dinamo Zagreb
TIMISOARA

GRUPA B

Valencia
Lille
Slavia Praha
Genoa

GRUPA C

Hamburg
Celtic
H. Tel-Aviv
Rapid Wien


GRUPA D

Sporting Lisabona
Heerenveen
Hertha
Ventspils

GRUPA E

AS Roma
Basel
Fulham
CSKA Sofia


GRUPA F

Pananthinaikos
Galatasaray
DINAMO
Sturm

GRUPA G

Villareeal
Lazio
Levski
Salzburg

GRUPA H

STEAUA
Fenerbahe
Twente
Sheriff


GRUPA I

Benfica
Everton
AEK
BATE

GRUPA J

Sahtior Donetk
Club Brugge
Partizan
Toulouse

GRUPA K

PSV
Kobenhaven
Sparta Praha
CFR CLUJ


GRUPA L

Bremen
Austria Wien
Athletic
Nacional

In aceste momente are loc la Monte Carlo tragerea la sorti a grupelor Europa League. Romania se prezinta cu 4 echipe in aceasta faza a noii competitii. In afara de Steaua, Dinamo si CFR Cluj, in grupele Europa League a ajuns si FC Timisoara, care a pierdut play-off-ul pentru Liga Campionilor.

Urnele valorice Europa League:

Urna 1:

STEAUA (Romania)
Werder Bremen (Germania)
Villarreal (Spania)
AS Roma (Italia)
PSV Eindhoven (Olanda)
Sahtior Donetk (Ucraina)
Sporting Lisabona (Portugalia)
Hamburg (Germania)
Benfica (Portugalia)
Valencia (Spania)
Pananthinaikos (Grecia)
Ajax (Olanda)

Urna 2:

Fenerbahce (Turcia)
Basel (Elvetia)
Lille (Franta)
Celtic (Scotia)
Everton (Anglia)
Bruges (Belgia)
Heerenveen (Olanda)
Galatasaray (Turcia)
Anderlecht (Belgia)
Austria Viena (Austria)
FC Copenhaga (Danemarca)
Lazio Roma (Italia)

Urna 3:

DINAMO BUCURESTI (Romania)
Herta Berlin (Germania)
Sparta Praga (Cehia)
AEK Atena (Grecia)
Slavia Praga (Cehia)
Levski Sofia (Bulgaria)
Fulham (Anglia)
Athletic Bilbao (Spania)
Partizan Belgrad (Serbia)
Hapoel Tel-Aviv (Israel)
Twente (Olanda)
Dinamo Zagreb (Croatia)

Urna 4:

CFR CLUJ (ROMANIA)
FC TIMISOARA (ROMANIA)
Rapid Viena (Austria)
Tska Sofia (Bulgaria)
Toulouse (Franta)
Genoa (Italia)
BATE Borisov (Belarus)
Nacional (Portugalia)
FC Salzburg (Austria)
Sturm Graz (Austria)
Ventspils (Letonia)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
Programul meciurile din grupe:

Meci I: 17 septembrie

Meci II: 1 octombrie

Meci III: 22 octombrie

Meci IV: 5 noiembrie

Meci V: 2/3 decembrie

Meci VI: 16/17 decembrie



timisoara dinamo steaua cfr cluj
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.2799 (s) | 22 queries | Mysql time :0.142544 (s)

loading...