Urziceniul a murit frumos in Europa

27 August 2010
803 Vizualizari | 0 Comentarii
Unirea Urziceni a iesit cu capul sus din preliminariile Europa League, reusind o remiza, 1-1, cu Hajduk Split pe teren propriu, dupa ce in meciul tur a pierdut cu 4-1. In meciul din Ghencea, Bilasco a deschis scorul in minutul 2, Vukusic egaland in minutele de final. De la Hajduk a fost eliminat Brkljaca in minutul 66, pentru ca Maftei sa fie eliminat in minutul 84. Unirea Urziceni a inceput, practic, de la 1-0 partida din Ghencea, cu Hajduk Split, Marius Bilasco, viitorul atacant al Stelei, reusind sa deschida scorul inca din al doilea minut de joc, dupa o pasa excelenta de la Bordeanu. Deschiderea rapida de scor a cam taiat aripile croatilor, care au avut de suferit la desele actiuni de atac ale ialomitenilor, in care personaj principal a fost, in mare parte, acelasi Bilasco. Acesta a fost aproape de gol si in minutul 5, cand a reluat in transversala, dar si in minutul 9, cand a trimis putin peste poarta, din pozitie ideala. Pana la pauza au mai ratat Bilasco si Rusescu, dar la vestiare s-a intrat cu 1-0. Repriza secunda a debutat cu noile ocazii ale Unirii, cu Epaminonda Nicu, Galamaz sI Onofras. In minutul 66, Brkljaca a vazut al doilea galben pentru un fault la Brandan si a fost eliminat. Insa egalitatea numerica s-a restabilit in minutul 84, cand Vasile Maftei a vazut direct cartonasul rosu, pentru un fault dur la Ibricic. Eliminarea lui Maftei a dat ocazia croatilor sa revina si sa inscrie golul egalizator prin Vukusic, acesta stabilind scorul final al dublei, 5-2 in favoarea celor de la Hajduk Split, care merg mai departe in grupele Europa League.

Page time :0.1651 (s) | 24 queries | Mysql time :0.020552 (s)