Vaslui a scos un punct chinuit la Sibiu

4 Octombrie 2010
743 Vizualizari | 0 Comentarii
Gaz Metan Medias a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de la Sibiu cu FC Vaslui. Meciul a fost unul foarte linistit, fara prea multe realizari. Cu o diferenta de doar un punct intre ele, dar la distanta de trei locuri in clasament, Gaz Metan sI FC Vaslui s-au intrecut in gafe si intr-un joc ultradefensiv. A rezultat o partida plicitisitoare, mai ales in prima repriza, cand cele doua echipe s-au anihilat reciproc, s-au concentrat mai mult pe faza de aparare si au neglijat aproape total ofensiva. Doar Eric de Oliveira a aratat ca vrea sa joace fotbal in primele 45 de minute, brazilianul avand cateva ocazii bune de a marca si chiar o bara in minutul 31, dupa ce a trimis in transversala din lovitura libera. De cealalta parte, jocul a fost unul monoton, trupa lui Lopez Caro incepand sa apese pe acceleratie abia din repriza secunda. Meciul a devenit mai alert, ambele echipe declansand numeroase actiuni de atac in viteza, insa mingea s-a incapatanat sa intre in poarta la ocaziile lui Adailton, pentru Vaslui, si acelasi Eric, pentru gazari. Finalul de meci a fost lipsit de evenimente majore, plictiseala fiind cuvantul de ordine in teren, iar Gaz Metan – FC Vaslui s-a terminat 0-0.

Page time :0.1376 (s) | 22 queries | Mysql time :0.022547 (s)