News Flash:

Vezi programul complet al FestudIs 2010!

3 Mai 2010
2433 Vizualizari | 0 Comentarii
Festudis
Luni 10 mai 2010

ora 1200 – Conferinta de presa – Sala Foaier – Casa Studentilor
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi si organizatiile studentesti.

ora 1830 – Parada organizatiilor studentesti pe traseul:
1. Tudor Vladimirescu – Splai Bahlui – Palatul Culturii
2. Copou – Casa Studentilor – Bulevardul Stefan cel Mare – Palatul Culturii
3. Palatul Culturii – Bulevardul Stefan cel Mare – Casa Studentilor
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi si organizatiile studentesti.

ora 2000 – Parada Zmeelor – Parcare Casa Studentilor
Organizatori
Asociatia Tinerilor Basarabeni din Iasi – Denis Gandzii – 0764/478171.

ora 2000 – Deschiderea oficiala a festivalului si spectacolul de deschidere – Parcare Casa de Cultura a Studentilor Iasi.Invitati ALTERNOSFERA.
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi si organizatiile studentesti

Marti 11 mai 2010

ora 1100 - 1300 – Simte-te european! – Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Organizatia Studentilor de la Studii Europene Iasi – Oana Aghiniei – 0746/646488.

ora 1200 - 1300 – Sanatate prin miscare – Parcare Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Societatea Studentilor Farmacisti Iasi – Roxana Rotariu – 0748/481762, Monica Strugaru – 0743/897647.

ora 1300 - 1500– Eu student – Sala de Conferinte – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Asociatia EuroDEMOS.

ora 1400 – Pasii pentru a te face placut angajatorului – Facultatea de Hidrotehnica – Univ. „Gh. Asachi”
Organizator
Liga Studentilor si Absolventilor Hidrotehnisti Organizati – Renata Alexandra Filip – 0755/860274.

ora 1400 - 1600 – „Funny Contest” – Parcare Casa Studentilor
Organizator
Liga Studentilor de la Geografie si Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Cristina Chirila – 0752/295282.

ora 1400 - 1600 – Automedicatia – Parcul Voievozilor
Organizator
Societatea Studentilor Farmacisti Iasi – Roxana Rotariu – 0748/481762.

ora 1400 - 1700 – 5 minute pentru sanatate – Parcare Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Societatea Studentilor Medicinisti Iasi – Graziela Biter – 0745/675063.

ora 1700 - 1930 – Liga se prezinta – Sala Gaudeamus – Casa Studentilor
Organizator
Liga Studentilor Electrotehnisti – Alin Harhata – 0748/288827.

ora 1800 - 2000 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 2000 – Seara folclorica – Parcare Casa Studentilor
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

Miercuri 12 mai 2010

ora 1200 - 1500 – Fii european în felul tau! – Sala Azur – Casa Studentilor
Organizator
Asociatia Nationala a Studentilor de la Stiinte Administrative – Loredana Grecu.

ora 1300 - 1500 – Labirintul indiciilor – Palatul Culturii
Organizator
Asociatia Studentilor si Absolventilor de la Facultatea de Filosofie – Ana Maria Pojanu, Oana Paiu.

ora 1400 - 1600 – Automedicatia – Parcul Voievozilor
Organizator
Societatea Studentilor Farmacisti Iasi – Roxana Rotariu – 0748/481762.

ora 1400 - 1600 Conferinta „E randul tau!”– Sala BCU
Organizator
Liga Studentilor de la Istorie Iasi – Razvan Timofciuc – 0749/858923.

ora 1400 - 1700 – 5 minute pentru sanatate – Parcare Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Societatea Studentilor Medicinisti Iasi – Graziela Biter – 0745/675063.

ora 1600 - 1800 – Concurs de cultura generala – „COOLtourIS” – Sala Gaudeamus
Organizator
Liga Studentilor de la Geografie si Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Raluca Cioratanu – 0748/792685.

ora 1700 - 1900 – Taifas politic – Sala Conferinte – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Organizatia Studentilor de la Studii Europene Iasi – Oana Aginiei – 0746/646488.

ora 1800 - 2000 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa Studentilor
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1900 – Serile filmului romanesc la Iasi – Cinematograful Victoria - "Legaturi bolnavicioase" – invitat - regizorul Tudor Giurgiu – un film de exceptie cu Tudor Chirila, Maria Popistasu si Ioana Barbu.
Organizator
Asociatia Studentilor Jurnalisti – Corina Gologot – 0749/698412, Alina Guraliuc – 0742/622431.

ora 2000 – Spectacol de muzica folk – Parcare Casa Studentilor
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi, Liga Studentilor de la Geografie si Geologie.
22 dublin, Rroma party, Grupul de initiativa.....


Joi, 13 mai 2010

ora 1000 - 1200 – Sport Show – Expozitie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor
Organizator
Asociatia Tinerilor din Educatie Fizica si Sport – Tinere Talente – Eliza Anitei – 0745/065624.

ora 1100 - 1500 – StudIStur – Complexul de agrement Ciric
Organizator
Liga Studentilor de la Geografie si Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Adrian Beresteanu – 0743/157484.

ora 1200 - 1600 – Team Design – Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Asociatia „Grupul Local BEST Iasi” – Vasile Budur – 0724/029321, Alexandra Vasiliu – 0743/036898.

ora 1400 - 1600 – Automedicatia – Parcul Voievozilor
Organizator
Societatea Studentilor Farmacisti Iasi – Roxana Rotariu – 0748/481762.

ora 1400 - 1700 – 5 minute pentru sanatate – Parcare Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Societatea Studentilor Medicinisti Iasi – Graziela Biter – 0745/675063.

ora 1600 - 1800 – Sport Show – Expozitie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor
Organizator
Asociatia Tinerilor din Educatie Fizica si Sport – Tinere Talente – Eliza Anitei – 0745/065624.

ora 1600 - 1800 – Workshop masaj – Sala Conferinte – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Asociatia Studentilor Bioingineri Iasi – Cosmin Chifane – 0748/719120.

ora 1800 - 2000 – Umor caritabil – Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Liga Studentilor Electrotehnisti – Adrian Mucerniuc – 0746/188752.

ora 1800 - 2000 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1900 – Serile filmului romanesc la Iasi – Cinema Victoria - "Eu cand vreau sa fluier, fluier" – invitat special regizorul Florin Serban.
Organizator
Asociatia Studentilor Jurnalisti – Corina Gologot – 0749/698412, Alina Guraliuc – 0742/622431.

ora 2000 – Concert rock – Parcare Casa Studentilor
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi, Liga Studentilor de la Geografie si Geologie

ora 2200 – Medieval body painting – Sala Foaier – Casa de Cultura a Studentilor
Organizator
Liga Studentilor Economisti – Anca Stanciu – 0748/683388, Silviu Tiron – 0751/010230.

Vineri, 14 mai 2010

ora 800-1600 Doneaza pentru viata! Sala Foaier si Sala Conferinte
Organizatori
ASAFFI, SSFI, ANSSA, ASALT

ora 1000 - 1200 – Sport Show – Expozitie de echipament sportiv – Parcul Copou
Organizator
Asociatia Tinerilor din Educatie Fizica si Sport – Tinere Talente – Eliza Anitei – 0745/065624.

ora 1100 - 1800 – Go Medieval – Spatiul verde dintre caminele T2 – T3 – Tudor Vladimirescu
Organizator
Arcus Marius – 0721/158877.

ora 1200 – 1600 – Rapel de pe Facultatea de Chimie/Sport
Organizator
Asociatia Studentilor Bioingineri Iasi – George Corneliu Coman – 0744/698620.

ora 1300 -1800 Roma and friends Village – Parcul Voievozilor
Organizatori
Asociatia Gipsy Eye – Mihaela Diana Podariu – 0746/065744, ASIRYS

ora 1400 – „Mens sana in corpore sano” – Baza antrenament Jandarmeria Romana – Filiala Iasi
Organizator
Liga Studentilor si Absolventilor Hidrotehnisti Organizati – Bogdan Uta – 0743/629453.

ora 1600 - 1800 – Sport Show – Expozitie de echipament sportiv – Parcul Copou
Organizator
Asociatia Tinerilor din Educatie Fizica si Sport – Tinere Talente – Eliza Anitei – 0745/065624.

ora 1700 - 2000 – Rolul Iasiului în relatiile dintre Republica Moldova si Romania – Sala Conferinte – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Asociatia Tinerilor Romani din Afara Granitelor – Dumitru Sorbala – 0740/727910, Corina Secureanu – 0768/041587.

ora 1700 – 2130 – Zilele Clubului „Unesco Quasar” – Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.
Organizator
Clubul „Unesco Quasar” – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

18 00 – Noaptea devoratorilor de istorie – Casa de Cultura „Mihail Ursachi”
Organizator
Liga Studentilor de la Istorie Iasi – Ligia Corduneanu – 0765/313896.

ora 1800 - 2000 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1900–2100 Miss FEstudIS si Spectacol Elegance 20 – Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi, Grupul de Initiativa al Elevilor si Studentilor de Etnie Rroma „Loli Coxa”, Liga Studentilor de la Universitatea „Petre Andrei ” din Iasi, Publicatia StundentIS – Ghiurea Elena – 0743/076062, Vrabie Andrei – 0745/027849.

ora 1900 – Serile filmului romanesc la Iasi – Cinema Victoria - "Cand se stinge lumina", "Plictis si Inspiratie", "Sasa, Grisa si Ion" (scurt metraje) si "Tache" - invitat special regizorul Igor Cobileanski
Organizator
Asociatia Studentilor Jurnalisti – Corina Gologot – 0749/698412, Alina Guraliuc – 0742/622431.

ora 2000–2200 Concert Unplugged – Parcare Casa de Cultura a Studentilor
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor

ora 2100 - 0600 – Cinemaraton – Casa de Cultura “Mihai Ursachi”Iasi
Organizator
Liga Studentilor de la Facultatea de Geografie si Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Octavian Stoica – 0753/170910.


Sambata 15 mai 2010

ora 800-1600 - Doneaza pentru viata! – Sala Foaier si Sala Conferinte
Organizatori
ASAFFI, SSFI, ANSSA, ASALT

ora 1000 - 1200 – Sport Show – Expozitie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor
Organizator
Asociatia Tinerilor din Educatie Fizica si Sport – Tinere Talente – Eliza Anitei – 0745/065624.

ora 1100 - 1800 – Go Medieval - Spatiul verde dintre caminele T2 – T3 – Tudor Vladimirescu
Organizator
Arcus Marius – 0721/158877.

ora 1600 - 1800 – Sport Show – Expozitie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor
Organizator
Asociatia Tinerilor din Educatie Fizica si Sport – Tinere Talente – Eliza Anitei – 0745/065624.

ora 1700 – 2130 – Zilele Clubului Unesco Quasar – Sala Azur – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.
Organizator
Clubul „Unesco Quasar” – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1800 - 2000 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa Studentilor
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1830 – Spectacol Elegance 20 – Sala Gaudeamus – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Casa de Cultura Studentilor Iasi.
ora 2000 – Concert Rock – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi

ora 2100 – Karaoke în stil studentesc – Casa Universitarilor
Organizatori
Asociatia Studentilor Bioingineri, Asociatia Studentilor Francofoni Iasi – Roxana Nastase – 0743/915629, Liga Studentilor Electrotehnisti – Alin Harhata – 0748/288827, Liga Studentilor Economisti

Duminica 16 mai 2010

ora 1100 - 1300 – Maratonul FEstudIS – Universitatea Alexandru Ioan Cuza – UMF – Bd. Independetei – Tg. Cucu – Campus Tudor Vladimirescu (parcare BRD)
Organizator
Asociatia Studentilor Francofoni din Iasi – Rebei Irina – 0747/951224

ora 1130 – Zilele Clubului Unesco Quasar – Sala Conferinte – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.
Organizator
Clubul „Unesco Quasar” – Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 1300 - 1400 – Premiere Universitariada – Piramida umana
Organizatori
Liga Studentilor Electrotehnisti, Asociatia Studentilor Bioingineri – Alexandra Maxim – 0742/834258.

ora 1800 - 2000 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 2000 – Concert Rock Alternativ – Parcare Casa Studentilor
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.

ora 2200 – Ziua lumanarilor aprinse – Parcul Voievozilor
Organizator
Societatea Studentilor Farmacisti Iasi – Roxana Rotariu – 0748/481762, Oana Perju – 0741/438826.


Actiuni pe mai multe zile ale festivalului

Galerie de arta – 10 – 16 mai 2010 – Casa de Cultura a Studentilor Iasi
Organizator
Asociatia Tinerilor Romani din Afara Granitelor – Mariana Solonari – 0752/408465, Dan Rotaru – 0751/011477.

Universitariada – 11 – 16 mai 2010
Organizator
Liga Studentilor Electrotehnisti – Radu Pascariu – 0744/908703, Andrei Marius Mazilu – 0754/548674, Ovidiu Branut – 0748/892901.

Ziarul FEstudIS
Organizatori
Ghiurea Elena – 0743/076062, Vrabie Andrei – 0745/027849.

Off studentesc – 11 – 14 mai 2010 – Univ. „Al. I. Cuza”
Organizatori
Asociatia Studentilor Jurnalisti – Catalin Hopulele – 0766/612246, Societatea Studentilor Farmacisti Iasi.

Expozitie de fotografie: 10 – 15 mai 2010
1. „EcoArt”;
2. FEstudIS-ul în imagini;
3. ArTehnica;
4. Istorie în imagini
Organizatori
Casa de Cultura a Studentilor Iasi, Liga Studentilor de la Geografie si Geologie Iasi – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Liga Studentilor Economisti, Asociatia Tehnica de Formare Profesionala „TEACH ING” – Ciprian Zanoaga – 0745/615383, Liga Studentilor de la Istorie Iasi – Razvan Timofciuc – 0749/858923.

Serile Teatrului Ludic – 10 – 14 mai 2010
Luni 10 mai 2010
ora  2000 -  "Poem irlandez despre viata si suflet" - Sala  Ludic – Casa Studentilor
 Autor  John Kendrick - Regia Aurel Luca, Distributia: Vera  Pantea, Alex Epure, Radu Mihoc, Cristi  Popovici.
 Lumini, sonorizare  - Ionut Nacu
 
Marti 11 mai 2010
ora  2000 - "Despre sexul femeii -  Camp de lupta în razboiul din Bosnia"   -  Sala  Ludic
Adaptare  dupa  Matei  Visniec - Regia  Aurel Luca,  miscarea scenica  Vera   Pantea  - Distributia  Vera  Pantea, Oana  Mocanu
 Lumini sonorizare : Ionut  Nacu , Radu  Mihoc,
 
Miercuri 12 mai 2010
ora 2000 -  "Occident Express" - Sala Ludic – Casa Studentilor

Adaptare dupa Matei  Visniec - Regia  Aurel  Luca -  Distributia: Catalin Ungureanu, Flavia Cîrlan,  Simona  Radu,  Evelina  Cracana, Alex  Epure, Cristi  Popovici
Lumini, sonorizare: Radu  Mihoc.

Joi 13 mai 2010
ora 2000 - "Povesti de familie" -  Sala  LUDIC – Casa Studentilor
Adaptare  dupa  Bljana  Srbljanovic - Regia  Aurel  Luca
Distributia: Vera  Pantea, Ionut  Nacu, Radu  Mihoc, Anca  Stanescu, Catrinel  Constantinescu
Lumini, sonorizare: Alex  Epure, Cristi Popovici

Vineri 14 mai 2010
ora 2000 -  "Ultima halta în Paradis"  Sala Ludic – Casa Studentilor
de  Valentin Nicolau -  Regia  Aurel Luca
Distributia: Ancuta  Sandu,  Adrian  Simion  ( Trafa), Anisia Gafton, Cornel  Dumitriu.
Lumini, sonorizare:  Radu  Mihoc, Cristi  Popovici. 
Organizator
Casa de Cultura a Studentilor Iasi.
Distribuie:  
Incarc...

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1593 (s) | 22 queries | Mysql time :0.017753 (s)

loading...