Victorie fara efort pentru Poli la Barlad

29 Aprilie 2004
1248 Vizualizari | 0 Comentarii
•Poli Agro Iasi a castigat cu scorul de 5-0 jocul cu Rulmentul Barlad, din cauza ca ambulanta care trebuia sa asigure asistenta medicala pe timpul meciului a intarziat treizeci de minute

Meciul dintre Rulmentul Barlad si Poli Agro Iasi se anunta a fi unul pe viata si pe moarte, ambele formatii avand nevoie de victorie pentru a putea spera in continuare in evitarea retrogradarii. Totusi, jocul dintre cele doua formatii nu s-a mai disputat, din cauza faptului ca ambulanta care ar fi trebuit sa asigure asistenta medicala pe tot timpul partidei a intarziat treizeci de minute la stadion. Conform regulamentului, arbitrul de centru este obligat sa astepte cel mult un sfert de ora sosirea ambulantei, dupa care poate fluiera sfarsitul meciului si omologarea acestuia cu scorul de 5-0, pentru oaspeti. Arbitrul partidei de ieri, George Bargaunas, a asteptat douazeci de minute, dupa care a acordat cele trei puncte iesenilor. Mai mult decat atat, Rulmentul va pierde si punctul pe care ar fi trebuit sa-l primeasca pentru faptul ca s-a prezentat la meci. In aceste conditii, Poli a reusit sa recupereze nu mai putin de trei puncte dintr-un singur foc. Totusi, in pofida succesului neasteptat de lejer, antrenorul Constantin Verives afirma ca si-ar fi dorit sa se dispute meciul cu Rulmentul. "Trebuie sa recunosc ca as fi preferat totusi sa jucam, pentru a vedea care ne este valoarea in acest moment. Noi am incercat sa jucam si acest meci ca oricare altul, dar dupa douazeci de minute de asteptare, arbitrul ne-a comunicat ca am castigat la "masa verde" cu scorul de 5-0. Acum avem nevoie de o victorie in partida de sambata, cu Bucovina Suceava, pentru a pastra sanse la evitarea retrogradarii", a declarat Constantin Verives.
In etapa a XV-a a Diviziei Nationale s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Stiinta Petrosani - Steaua Bucuresti 7-41; Dinamo Bucuresti - Universitatea Cluj 36-0; Farul Constanta - Contor Zenner Arad 14-23; CSM Eldoforest Suceava - Minerul Lupeni 92-5; Rulmentul Barlad - Poli Agro Iasi 0-5.
Etapa viitoare programeaza sambata, 1 mai, urmatoarele jocuri: Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj; Farul Constanta - Dinamo Bucuresti; Minerul Lupeni - Stiinta Petrosani; Poli Agro Iasi - Bucovina Suceava; Contor Zenner Arad - Rulmentul Barlad.

Page time :0.1248 (s) | 22 queries | Mysql time :0.012992 (s)