Victorie pentru "veteranul" Nicu Roibescu

7 Martie 2009
740 Vizualizari | 0 Comentarii
Victorie pentru veteranul Nicu Roibescu
Afisat 12.31

Victorie fara dubii entru voleibalistele de la Penicilina Iasi. Intr-o partida disputata in sala Penicilina, gazdele s-au impus cu scorul de 3-0 (17,18,18), dupa doar 62 de minute de joc. Cu acest succes, iesencele au urcat pe locul 5 in clasament, dar asteapta acum rezultatul partidei dintre Unic Piatra Neamt si CSU Targu Mures. Daca gazdele se impun in fata muresencelor, atunci Penicilina poate termina sezonul regulat pe locul 5. Etapa viitoare, ultima a sezonului regulat, Penicilina va intalni, in deplasare, campioana CSU Metal Galati. Pana atunci, victoria cu Sibiul a fost dedicata lui Nicu Roibescu, omul de care se leaga existenta voleiului feminin la Iasi. Nicu Roibescu implineste astazi 77 de ani, dintre care peste patru decenii in slujba voleiului feminine iesean. "La 77 de ani imi doresc un singur lucru: sa fiu sanatos", a declarat, in urma cu cateva minute, Nicu Roibescu.

Page time :0.1723 (s) | 22 queries | Mysql time :0.017324 (s)