29 Martie 2010
583 Vizualizari | 0 Comentarii
Ciprian Marica
Atacantul roman Ciprian Marica a marcat, sambata, golul victoriei formatiei sale VFB Stuttgart in confruntarea cu Bayern Munchen din etapa a 28-a din Bundesliga. Titular in atacul echipei sale alaturi de Cacau, internationalul roman a punctat decisiv in minutul 51 la scorul de 1-1, dupa ce Olic deschisese scorul pentru gazde, iar Trasch restabilise egalitatea cu patru minute inaintea pauzei. Marica i-a lasat locul in teren lui Pogrebnyak in minutul 72. In urma acestui succes, Stuttgart a urcat pe locul 7 in Bundesliga, cu 41 puncte, in timp ce Bayern, cu 56 de puncte, a pierdut fotoliul de lider, ocupat acum de Schalke 04, care a invins cu 2-0 la Leverkusen si a adunat 58 de puncte. Etapa viitoare, se disputa marele derby dintre Schalke si Bayern Munchen.

Page time :0.1931 (s) | 22 queries | Mysql time :0.019331 (s)