Volei Cupa Romaniei: Sperante minime pentru calificarea in finala

9 Decembrie 1999
803 Vizualizari | 0 Comentarii
•Penicilina Iasi - "U" Amicii Bacau 1-3 (16-25, 21-25, 25-23, 19-25)

Ieri seara, cu incepere de la ora 17, sala "Penicilina" a gazduit partida dintre echipa locala cu acelasi nume si "U" Amicii Bacau, contind pentru mansa intii a semifinalelor Cupei Romaniei la volei feminin. Intilnirea s-a incheiat dupa 80 de minute de joc cu victoria elevelor lui Florin Grapa, scorul final de 1-3 reflectind intru totul situatia din teren. Primele doua acte au fost adjudecate de bacauance, dupa un joc destul de echilibrat, setul 3 revenind gazdelor intr-un final dramatic. In cel de-al patrulea, echipa din orasul lui Bacovia a pornit decisa sa incheie conturile inainte de tye-break si l-a adjudecat la 19 in urma unei prestatii de exceptie a Melaniei Rusei. De remarcat ca, in ultimul act al intilnirii, iesencele au gafat in dese rinduri, fapt ce a permis oaspetelor cistigarea lui si implicit a partidei. Spectacolul din sala "Penicilina" a fost, din pacate, umbrit in dese rinduri de iesirile necontrolate ale antrenorului oaspete, acesta injurindu-si elevele ca la usa cortului, fara pic de rusine. De partea cealalta, mult mai ponderat, antrenorul emerit Nicu Roibescu a stiut sa primeasca infringerea echipei sale, cea de-a doua in propriul fief din actualul sezon, in fata bacauancelor. Penicilina a inceput partida cu: Dochia, Ruxandoiu, T. Popa, Cozma, Dulcianu, Andronovici.

Page time :0.1565 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020057 (s)