Volei Divizia A: Dinamo pierde la Iasi

1 Martie 1999
677 Vizualizari | 0 Comentarii
•Penicilina CSS "Unirea" - Dinamo Bucuresti 3-1 (25-17, 23-25, 25-22, 25-20)

Simbata, Sala Penicilina a gazduit intilnirea dintre echipa Penicilina CSS "Unirea" si formatia Dinamo Bucuresti. In primul set, elevele antrenorilor Nicu Roibescu si Aurelia Ichim au fost "peste " adversarele lor.

In setul 2, Penicilina a avut un debut destul bun, la un moment dat, scorul fiind de 15-8 pentru formatia gazda. Insa, pe fondul unei slabe concentrari a iesencelor, voleibalistele de la Dinamo revin si cistiga setul al II-lea cu scorul de 25-23. Setul 3 a fost, la inceput, echilibrat, insa, Penicilina a reusit sa se desprinda in final, punctajul fiindu-i favorabil, 25-22. In ultimul set al jocul, al IV-lea, formatia ieseana s-a impus clar, cistigindu-l cu scorul de 25-20. A fost o partida interesanta in care gazdele au obtinut o victorie pe deplin meritata.

Au jucat formatiile: Ruxandoiu. A. Popa, Dochia, T. Popa, Formagiu, Cotoranu, Simion, Dulcianu, Androhovici si Giurgea (Penicilina CSS "Unirea), respectiv, Catachitiga, Sencovici, Mishenko, Stanescu, Vasilica, Boboc si Nicolau (Duinamo). Au arbitrat: Cornel Malaxia si Gigi Virsan (ambii din capitala).