Volei: In doar 45 de minute, Penicilina Iasi - Banatul Lugoj 3-0

6 Decembrie 1999
849 Vizualizari | 0 Comentarii
Simbata dimineata, in Sala Penicilina, elevele profesorului Nicu Roibescu si-au surclasat adversarele, fetele de la Banatul Lugoj, depasindu-le net cu 3-0. Primul set a fost adjudecat de iesence cu 25-16 in doar 15 minute de joc, ostilitatile decurgind la fel si in continuare. Actul secund al partidei a avut aceeasi destinatie, fetele noastre cistigindu-l la 18, gratie unor evolutii de exceptie in special ale Laurei Dulcianu si Mihaelei Formagiu. Desi au abordat setul 3 putin mai relaxate, iesencele nu au avut emotii, trecindu-si in cont 25 de puncte dupa 15 minute. Scor final 3-0 pentru Penicilina si se pare ca esecurile din Europa nu le-au descurajat, ci din contra, pe voleibalistele antrenate de profesorii Nicu Roibescu si Aurelia Ichim.

Page time :0.1250 (s) | 24 queries | Mysql time :0.015769 (s)