A doua VICTORIE pentru Simona Halep in acest an

7 Ianuarie 2015
1133 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7612 RON (0.0000)
USD: 4.2560 RON (0.0000)
A doua victorie pentru Simona Halep, in acest an. Romanca a trecut in doua seturi de Natalia Vikhlyantseva, din Rusia, scor 6-2, 6-2.
Simona Halep, principala favorita si locul 3 WTA, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen (China). Romanca a trecut in doua seturi de rusoaica Natalia Vikhlyantseva, locul 584 WTA, scor 6-2, 6-2.
Simona Halep e principala favorita a turneului WTA din China. In varsta de 17 ani, adversara Simonei ocupa locul 584 WTA si a beneficiat de un wild card pe tabloul intrecerii din China.
In primul tur de la Shenzen, Halep a trecut cu 4-6, 6-4, 6-3 de Annika Beck (Germania), dupa o ora si 53 de minute de joc.
Sursa: digi24.ro