ACSMU Poli Iasi a pierdut la debutul in liga secunda

28 August 2010
2110 Vizualizari | 2 Comentarii
Ionut Popa
In prima etapa a Seriei a II-a, din liga secunda, noua echipa ACSMU Politehnica Iasi a fost invinsa in deplasare de ACU Arad cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului de la Arad a fost marcat de Lupascu, in minutul 4, care a înscris cu capul de la 8 metri, fructificand o centrare a lui Gligor din flancul drept. Aradenii au mai ratat alte cateva ocazii uriase, cel mai bun om al jocului fiind portarul Politehnicii, Manea. Fundasul central al iesenilor, Petcu, a fost eliminate in minutul 50. Antrenorul Ionut Popa nu a stat pe banca pentu ca nu a semnat inca un contract cu Poli sI a urmarit meciul din tribuna, echipa fiind condusa de pe banca de secunzii Narcis Ciocarlan sI Ioan Campeanu. Iesenii au evoluat la ACU Arad in urmatoarea formula: Manea - Sandru, Petcu, Vlaicu, Sirghe - R. Neagoe, A. Neagoe (Serbanescu), Drida (Herghelegiu), Claudiu Ionescu, Cornea - Palimaru.

In Seria a II-a in care evolueaza si ACSMU Poli Iasi, s-au mai inregistrat rezultatele:

Vointa Sibiu – Dacia Mioveni 0-0
Ariesul Turda – FC Bihor 0-2
Petrolul Ploiesti – Minerul Lupeni 4-0
Gaz Metan CFR Craiova – CSM Ramnicu Valcea 2-0
Muresul Deva – FC Silvania 3-0
Alro Slatina – Unirea Alba Iulia 0-1