Alex Marin, medaliat cu bronz în Ucraina

6 Iulie 2010
935 Vizualizari | 0 Comentarii
Boxerul clubului CFR Iasi a terminat pe podiumul categoriei 54 kg editia a XII-a a turneului international de box Vladimir Klichko. In perioada 28 iunie – 4 iulie, tanarul sportiv Alexandru Marin (CFR-CSs Unirea Iasi), singurul boxer roman participant la JO de tineret de la Singapore 2010, a fost invitat în localitatea Berdichev (Ucraina), la editia a XII-a a turneului international Vladimir Klichko. Insotit de antrenorul Nicu Branzei, ceferistul Alexandru Marin a reusit un onorant loc 3 pe podium într-o competitie selecta la categoria 54 kg, cucerind medalia de bronz. In sferturile de finala, Alexandru Marin l-a învins la puncte pe Vadim Ivanyuk (Republica Moldova), iar în semifinale a fost învins tot la puncte de catre Anton Khosse (Ucraina). In finala categoriei, Burgud Hodjyboyev (Uzbekistan) s-a impus în fata localnicului Anton Khosse, cucerind prima pozitie a podiumului. Pe locul 3 s-au clasat Alexandru Marin (Romania) si Iuri Shestak (Ucraina). La turneul international din Ucraina au participat 74 de sportivi din Georgia, Turkmenistan, Romania, Turcia, Uzbekistan, Belarus, Ucraina, Rusia, Republica Moldova, Armenia, Azerbaidjan, Kazakhstan.

Page time :0.2508 (s) | 22 queries | Mysql time :0.111523 (s)