10 Aprilie 2001
801 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6480 RON (0.0000)
USD: 4.0896 RON (0.0000)
Dupa medaliile de aur si argint cucerite de Cosmin Hanceanu, respectiv echipa masculina, la finalele Campionatului National de sabie pentru sperante desfasurate la Bucuresti, a venit si randul fetelor de la CSM - CSS Unirea sa aduca medalii pentru Iasi. Duminica, in cea de-a doua zi de intreceri, Elena Olaru, in varsta de 13 ani, s-a clasat pe pozitia a III-a la individual, tanara sportiva antrenata de "emeritul" Iulian Bituca cucerind si argintul cu echipa, din care au mai facut parte Andra Cretu, Georgiana Vicol si Elena Munteanu. Tot la individual, Szidonia Grigorut s-a clasat pe locul 6, Andra Cretu pe 7, iar Georgiana Vicol pe pozitia a VIII-a, asalturile acestor fete de intrare in finala fiind pierdute cu 14 - 15, dupa arbitraje dubioase prestate de arbitri de la Steaua Bucuresti si BNR Bucuresti. In intrecerea pe echipe, formatia secunda a CSM - CSS Unirea, formata din Szidonia Grigorut, Georgiana Turcu, Raluca Vartic si Eliza Condrea s-a clasat pe locul 4.