Am luat un punct, dar am uitat sa marcam!

Publicat: 26 aug. 2016

@ CSM Poli Iasi a remizat alb pe terenu Concordiei Chiajna, aseara, in debutul etapei a VI-a a Ligii I @ Iesenii nu au marcat niciun gol in ultimele patru meciuri oficiale @ In urma acestui rezultat, CSM Poli ocupa locul 5 in Liga I, cu 8 puncte

CSM Politehnica Iasi a bifat, aseara, a doua remiza alba consecutiva in campionat, 0-0 pe terenul Chiajnei si si-a indeplinit doar pe jumatate obiectivul propus pentru meciul cu Concordia, mentinerea intacta a portii. Trupa lui Nicolo Napoli nu a primit gol al doilea meci la rand, dar continua sa pacatuiasca la finalizare. Dincolo de punctul scos in deplasare, trebuie subliniat faptul ca echipa din Copou a ajuns la noua reprize consecutive fara gol marcat (patru meciuri si a doua repriza a meciului de la Tg. Mures), iar aceasta serie de ineficacitate ar trebui sa dea de gandit serios conducerii tehnice si jucatorilor.