Andrei Cristea si-a revenit

28 Februarie 2009
1244 Vizualizari | 0 Comentarii
Andrei Cristea
Afisat la ora 12:41 Atacantul Politehnicii Iasi, Andrei Cristea, este in afara oricarui pericol. Scos pe targa dupa un contact dur cu portarul Craiovei, Mircea Bornescu, Andrei a mai jucat pana la pauza cand a fost schimbat de antrenorul Cristiano Bergodi, chiar cu Cristian Bratu, autorul singurului gol din meciul de ieri seara. Imediat, atacantul imprumutat de la Dinamo a fost supus unui control amanuntit, iar starea de sanatate a lui Andrei este acum buna. Dupa ce a fost comotionat la contactul cu Bornescu, Cristea nu-si mai reaminteste ultimele minute din prima repriza si va avea nevoie de trei zile de repaus. Prezenta pe teren la meciul cu FC Vaslui, din etapa viitoare, nu este astfel pusa in pericol. De asemenea, fundasul Cornel Buta, care a iesit si el accidentat de pe teren la meciul cu oltenii, a suferit o entorsa si din cate se pare, ar putea reveni pe teren chiar de luni.

Page time :0.1210 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014721 (s)