Angela Morosanu a ratat calificarea in semifinale

7 Martie 2009
686 Vizualizari | 0 Comentarii
Angela Morosanu
Atleta Angela Morosanu a ratat, ieri, calificarea in semifinalele probei de 60 de metri garduri, cu timpul de 8,35 secunde, clasandu-se pe ultimul loc al seriei a patra, la Campionatul European in sala de la Torino. Seria de calificare a fost castigata de Eline Berings (Belgia), care a obtinut timpul de 8.00 secunde, cel mai bun al seriilor de calificare. Pe locul secund s-a clasat britanica Sarah Claxton (8.07 secunde), iar locul trei a fost ocupat de Alina Talai (Belarus), cu 8.17 secunde. In schimb, sportivul Ioan Vieru a acces, ieri, direct in semifinalele probei de 400 de metri, cu timpul de 46.99 secunde, cu care a castigat seria a treia de calificare, la Campionatele Europene de atletism in sala de la Torino. Ioan Vieru este primul atlet din delegatia Romaniei care a trecut de faza calificarilor. In prima serie de calificare, tot la 400 de metri, Catalin Campeanu s-a clasat pe ultimul loc, cu o realizare de 48.66 secunde, ratand astfel calificarea in semifinalele probei. Delegatia Romaniei la Europenele in sala de la Torino include 15 sportivi, obiectivul trasat de federatie fiind castigarea unei medalii si calificarea a 3-4 atleti in finalele probelor in care concureaza.

Page time :0.1502 (s) | 25 queries | Mysql time :0.020146 (s)