Arbitrii au salvat Urziceniul de la prima infrangere

24 Iulie 2010
577 Vizualizari | 0 Comentarii
Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate cu Unirea Urziceni prima partida a sezonului pe teren propriu, terminand la scor alb, 0-0, un meci nu foarte spectaculos, dar cu semne de intrebare. Urziceniul a avut cate o bara in fiecare repriza, prima data prin Semedo si apoi prin Frunza, insa meciul a fost dominat de gorjeni care au avut si gol valabil inscris in prelungiri, dar anulat pentru un offside inexistent. Cu o echipa schimbata aproape in totalitate fata de sezonul precedent, Pandurii a inceput meciul cu doar doi jucatori din vechea formatie, restul fiind adusi in vara, majoritatea de la Inter Curtea de Arges. Datorita acestui fapt, jocul gorjenilor a aratat omogenitatea echipei, echipa gazda aratand un fotbal legat, cu multe pase rapide. De cealalta parte, jocul trupei lui Ronny Levy nu a fost unul stralucit, Unirea preferand sa stea la cutie si sa astepte atacurile adversarilor pentru a profita apoi pe contraatac, unde spera sa-i puna in evidenta viteza lui Semedo. Insa jocul nu le-a prea permis ialomitenilor sa apara prea mult in fata portii adverse, mai activi in ofensiva fiind gorjenii. Ritmul oricum slab de joc din prima parte a fost afectat mai mult si de ploaia prezenta in partea a doua a intalnirii, cand cele doua echipe au plimbat mingea dintr-o jumatate in alta, dar fara sa-si creeze ocazii de a marca. Doar ratarea lui Dale din ultimul minut regulamentar de joc, poate fi trecuta in dreptul ialomitenilor la capitolul ocazii mari. Prelungirile partidei au adus si golul mult asteptat de gazde, insa reusita lui Antohi nu a fost validata. Mingea a fost centrata din lovitura libera de pe stanga, fiind deviata apoi de Galamaz cu capul spre Antohi, care a inscris, insa asistentul Crangasu a indicat eronat offside.

Page time :0.1358 (s) | 22 queries | Mysql time :0.028808 (s)