Arbitrul Marius Bocaneala a fost batut de jucatorii Cetatii Suceava

30 Octombrie 2008
1151 Vizualizari | 1 Comentarii
Marius Bocaneala
Scene incredibile in fotbalul romanesc. Arbitrul Marius Bocaneala, care a condus la centru partida Cetatea Suceava - Ceahlaul Piatra Neamt, scor 0-1, contand pentru etapa a XII-a a Ligii a II-a, a fost batut de jucatorii formatiei gazda, dupa ce a acordat, in minutul 90+6, un penalty pentru oaspeti.

In minutul 90+6 al partidei, arbitrul Marius Bocaneala a acordat o lovitura de la 11 metri pentru Ceahlaul Piatra Neamt, moment in care jucatorii celor doua formatii au inceput sa se imbranceasca. Penaltiul nu a putut fi executat pana in minutul 90+15, deoarece toate baloanele fusesera ascunse de catre copiii de mingi. In momentul in care s-a facut rost de o minge, unul dintre jucatorii formatiei gazda a sutat-o in tribune. In cele din urma, Cebotaru a transformat lovitura de la 11 metri, iar imediat dupa aceasta, arbitrul a fost culcat la pamant si batut de jucatorii formatiei gazda. Arbitrul Bocaneala a fost salvat doar dupa interventia fortelor de ordine. Cetatea Suceava a avut trei jucatori eliminati, Martin, in minutul 44, Celpan, in minutul 80, si Cojenel, in minutul 90+5.