Are viață grea în Anglia! George Pușcaș, criticat din nou de presa din Reading! A primit cea mai mică notă din echipă

Publicat: 25 ian. 2020
Are viață grea în Anglia George Pușcaș criticat din nou de presa din Reading A primit cea mai mică notă din echipă

George Pușcaș (23 de ani) a fost criticat din nou de presa locală din Reading, după remiza echipei sale din campionat, scor 1-1, împotriva celor de la Nottingham Forest. Atacantul român a primit nota 5, cea mai mică din întreaga echipă, din partea celor de la readingchronicle.co.uk. Nici comentariul făcut de jurnaliștii britanici pe baza prestației sale nu este în favoarea lui.

„A urmărit umbre în mare parte din prima repriză, iar Reading a fost forțată să joace mingi lungi, în față. Nu a arătat în vreun moment ca și cum ar fi putut înscrie, chiar dacă a muncit mult și a presat apărarea celor de la Nottingham. Din nefericire, nu a avut deloc succes”, au scris cei de la readingchronicle.

Reading se află abia pe locul 15 în liga a 2-a din Anglia, cu 37 de puncte în 28 de partide. Până acum, internaționalul român a adunat 24 de partide în tricoul britanicilor și a marcat de șapte ori.

George Pușcaș s-a accidentat la jumătatea lunii decembrie

George Pușcaș s-a accidentat la umăr în meciul lui Reading cu Barnsley, 1-1, iar imediat după partidă, Bowen anunța că lucrurile nu stau foarte bine pentru el.

„Nu arată bine. Are ceva la umăr, trebuie să facă o rezonanță magnetică. Pare o dislocare”.

Pușcaș a revenit pe teren pe 11 ianuarie, în meciul lui Reading tot cu Nottingham, terminat tot cu scorul de 1-1. Românul a intrat pe teren în minutul 63, la scorul de 0-0 și chiar a avut o ocazie foarte bună de a marca, dar portarul advers a reușit o paradă de toată frumusețea.