Argentina lui Messi este umilita de Croatia si e aproape eliminata de la Cupa Mondiala

21 Iunie 2018
1876 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7432 RON (+0.0017)
USD: 4.2921 RON (+0.0075)
Argentina Croatia

Cotata intre favoritele la castigarea trofeului, Argentina lui Leo Messi a pierdut categoric intalnirea disputata joi contra Croatiei si este ca si eliminata de la turneul final.

Sud-americanii au fost invinsi cu 3-0 de catre croati la capatul unei partide in care au fost depasiti la toate capitolele.

Europenii, de cealalta parte, si-au asigurat calificarea in optimile de finala avand sase puncte dupa primele doua partide din grupe.

LIVE TEXT

90+3' Vedran Corluka intra in locul lui Mario Mandzukic.

90+3' Se anunta 4 minute de prelungire.

90+3' Ce pasa de gol a dat Mateo Kovacic!

90+3' Gol! Ivan Rakitic mareste avantajul, 0-3!

90+1' Ivan Rakitic trimite balonul pe poarta, dar fara rezultat.

90+1' Argentina are un corner, Marcos Acunase pregateste sa il execute.

90+1' Croatia respinge lovitura lui Maximiliano Meza.

89' Croatia avanseaza in atac si Luka Modric reuseste sa traga, dar sutul sau rateaza tinta.

89' Faza importanta, dar Argentina indeparteaza pericolul dupa sutul lui Mario Mandzukic (Croatia).

87' Marcos Acuna este avertizat de Ravshan Irmatov!

87' Andrej Kramaric (Croatia) e primul la minge, dar lovitura sa de cap nu prinde poarta.

87' Cap Ivan Rakitic dar balonul trece pe langa poarta.

87' Ivan Rakitic (Croatia) trage - si loveste bara transversala! Ce aproape a fost de gol!

85' Nicolas Otamendi (Argentina) a fost avertizat de catre arbitrul Ravshan Irmatov cu primul cartonas galben.

84' Gonzalo Higuain trage pe poarta dar nu reuseste sa inscrie pentru Argentina.

82' Mateo Kovacic ii ia locul lui Ivan Perisic pentru Croatia.

80' Un assist frumos al lui Marcelo Brozovic.

80' Goooool! Croatia isi mareste avantajul, 0-2 prin golul lui Luka Modric!

80' Incursiunea lui Ivan Rakitic este respinsa de defensiva celor de la Argentina.

78' Cristian Pavon (Argentina) bate un corner.

77' Ivan Rakitic e ok si revine pe teren.

77' Se reia meciul pe Stadionul Nijni Novgorod.

77' Meciul a fost intrerupt pentru putine momente pentru a i se acorda ingrijiri medicale lui Ivan Rakitic.

71' Paulo Dybala (Argentina) suteaza, dar rateaza tinta.

68' Paulo Dybala il inlocuieste pe Enzo Perez la Argentina.

68' Ravshan Irmatov fluiera ofsaid la Croatia.

67' Galben pentru Sime Vrsaljko (Croatia).

66' Croatia ataca prin Mario Mandzukic. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

64' Nicolas Otamendi trimite cu capul, dar nu nimereste poarta.

64' Argentina preseaza si Lionel Messi prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.

64' Gonzalo Higuain trimite spre poarta, dar scorul nu se schimba pe Stadionul Nijni Novgorod.

64' Lovitura de colt pentru Argentina.

63' Croatia se grabeste si este surprinsa in ofsaid.

58' Mario Mandzukic (Croatia) ia cartonas galben. Trebuie sa fie atent de-acum inainte, poate fi trimis mai devreme la vestiare!

55' Iese Sergio Aguero, intra Gonzalo Higuain.

53' Gol! Croatia in avantaj, 0-1!

53' Sergio Aguero (Argentina) trimite la poarta, fara rezultat insa.

51' Gabriel Mercado (Argentina) incaseaza un galben de la arbitrul Ravshan Irmatov.

49' Marcos Acuna (Argentina) incearca o lansare, dar balonul e blocat de un aparator.

46' Argentina se repede in atac, dar este surprinsa in ofsaid.

46' Start repriza secunda!

Pauza in Nijni Novgorod.

45+2' Ante Rebic (Croatia) prinde un sut, dar rateaza tinta.

45+1' 2 minute irosite din cauza intreruperilor vor fi adaugate la Prima repriza.

38' Gabriel Mercado a reintrat pe teren.

38' Partida este din nou in desfasurare.

37' Jocul a fost intrerupt! Gabriel Mercado (Argentina) se zvarcoleste de durere pe teren, are nevoie de ingrijiri.

33' Lovitura de cap a lui Mario Mandzukic nu prinde cadrul portii pentru Croatia.

30' Enzo Perez de la Argentina gaseste un culoar si suteaza, dar mingea ocoleste poarta.

28' Maximiliano Meza (Argentina) trimite pe langa poarta.

27' Ravshan Irmatov acorda corner pentru Argentina.

26' Osfaid la Maximiliano Meza.

24' Mario Mandzukic (Croatia) a revenit pe teren.

23' Arbitrul Ravshan Irmatov a fluierat reluarea jocului.

23' Mario Mandzukic este accidentat si jocul a fost intrerupt pentru cateva momente.

21' Croatia este in atac dar Argentina reuseste sa se apere.

14' Arbitrul Ravshan Irmatov a acordat o lovitura de la colt pentru Argentina. Executa Marcos Acuna.

13' Maximiliano Meza de la Croatia are spatiu de sut, dar mingea este blocata de defensiva adversa.

7' Croatia este in ofsaid.

6' Luka Modric (Croatia) executa un corner.

5' Ivan Perisic (Croatia) suteaza, dar nu, nu e gol.

1' Gata, mingea e in joc!