Astra era sa ingroape pe Dinamo

17 Mai 2010
634 Vizualizari | 0 Comentarii
La zece ani de la meciul de neuitat dintre Dinamo si Foresta (4-5), dupa ce bucurestenii au condus cu 4-0, Marin Barbu a fost aproape de o noua revenire miraculoasa in Stefan cel Mare. Dinamo a condus Astra cu 2-0, prin reusitele lui Scarlatache (lovitura de cap, '10) si Bratu (a transformat un penalty in minutul 12), insa prahovenii au revenit si au preluat conducerea, avand 3-2 cu un sfert de ora inainte de final, dupa golurile inscrise de Vadrariu ('30, din lovitura libera si '76, cand a driblat toata apararea adversa), si Seto ('48, cu o lovitura de cap). Dinamo a reusit insa sa mai inscrie o data si s-a terminat 3-3, scor care aproape le asigura "cainilor" prezenta in Europa League. Asta si pentru ca Rapidul nu a reusit decat o remiza, la Brasov, astfel ca diferenta dintre cele doua echipe se mentine la 4 puncte, cu o etapa inainte de final. Giulestenii mai spera insa sa primeasca inapoi de la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) cele 3 puncte pierdute la masa verde cu FC Timisoara. La brasov, Rapidul a obtinut abia in ultimele secunde o remiza, scor 1-1. Pentru gazde a deschis scorul Roman in prima repriza, cu un sut la coltul lung din coltul careului, mijlocasul de banda brasovean fiind eliminat in finalul meciului, la fel ca si rapidistul Raduta. In prelungirile partidei, Roman a comis un hent in careu, iar Sapunaru a egalat din lovitura de la unsprezece metri, aducand Rapidului un punct nesperat la Brasov.

Page time :0.1743 (s) | 22 queries | Mysql time :0.038042 (s)