Barcelona a demolat Almeria: 8-0!

22 Noiembrie 2010
592 Vizualizari | 0 Comentarii
Atacantul argentinian Lionel Messi a reusit o dubla in prima repriza a meciului pe care FC Barcelona l-a disputat la Almeria in etapa a 12-a din Primera Division, ajungand astfel la cota 100 de reusite in tricoul blaugrana in campionat. Decarul gruparii catalane si-a trecut in cont hattrickul in partea secunda, pentru ca in final Barcelona sa se impuna cu un zdrobitor 8-0. Messi a deschis scorul in minutul 16 si a inchis tabela inaintea pauzei, scorul devenind 5-0 in minutul 36 pentru formatia catalana. Au mai marcat Iniesta in minutul 18, Acasiete (autogol) in minutul 26 si Pedro in minutul 34. Barcelona a dominat categoric jocul in fata unei echipe Almeria desprinsa din alt film. Ploaia de goluri in poarta nefericitului Alves a continuat si in partea secunda, Bojan(min.61, 72) si Messi (min.66) completand lista marcatorilor. Ultima data cand Barcelona a invins cu 8-0 pe teren strain s-a intamplat in 1959, cand catalanii au castigat in deplasare cu Las Palmas.