News Flash:

Baschet masculin - Divizia A "Erbasu"

27 Decembrie 2001
778 Vizualizari | 0 Comentarii
Editia de campionat 2001-2002 a adunat la start 14 echipe

Noua editie de campionat din cadrul Diviziei A masculine de baschet a adunat la start 14 formatii. Alaturi de cele 12 echipe din sezonul anterior s-au mai adaugat cele doua noi promovate, Steaua Bucuresti si Sportul studentesc Bucuresti. Rezultatele complete ale turului au fost urmatoarele:
- Etapa I (22 septembrie):
Politehnica Iasi - BC Steaua Bucuresti 94-67, Rapid Bucuresti - CSU ISA Pitesti 58-71, CSU Romradiatoare Brasov - BU Poli Carbochim Cluj 70-73, Herlitz Targu Mures - CSU Sibiu 61-54, Cimentul Fieni - Dinamo Erbasu Bucuresti 55-96, Elba Timisoara - Vega Asesoft Ploiesti 62-113, Sportul studentesc Bucuresti - West Petrom Arad 59-96;
- Etapa a II-a (29 septembrie):
Steaua - Sportul studentesc 77-86, West Petrom - Elba 109-51, Vega Asesoft - Cimentul 93-70, Dinamo - Herlitz 103-51, CSU Sibiu - Romradiatoare 71-63, Poli Carbochim - Rapid 90-57, CSU ISA Pitesti - Poli Iasi 71-59;
- Etapa a III-a (6 octombrie):
CSU ISA Pitesti - Steaua 82-65, Poli Iasi - Poli Carbochim 83-77, Rapid - CSU Sibiu 80-85, Romradiatoare - Dinamo 48-62, Herlitz - Vega Asesoft 60-95, Cimentul - West Petrom 60-92, Elba - Sportul studentesc 78-74;
- Etapa a IV-a (13 octombrie):
Steaua - Elba 73-59, Sportul studentesc - Cimentul 77-65, West Petrom - Herlitz 58-53, Vega Asesoft - Romradiatoare 86-53, Dinamo - Rapid 101-56, CSU Sibiu - Poli Iasi 75-62, Poli Carbochim - CSU ISA Pitesti 81-67;
- Etapa a V-a (17 octombrie):
Poli Carbochim - Steaua 101-51, CSU ISA Pitesti - CSU Sibiu 75-59, Poli Iasi - Dinamo 70-103, Rapid - Vega Asesoft 62-102, Romradiatoare - West Petrom 53-86, Herlitz - Sportul studentesc 83-78, Cimentul - Elba 92-73;
- Etapa a VI-a (20 octombrie):
Steaua - Cimentul 66-70, Elba - Herlitz 87-80, Sportul studentesc - Romradiatoare 75-83, West Petrom - Rapid 122-44, Vega Asesoft - Poli Iasi 111-57, Dinamo - CSU ISA Pitesti 95-46, CSU Sibiu - Poli Carbochim 73-67;
- Etapa a VII-a (27 octombrie):
CSU Sibiu - Steaua 108-74, Poli Carbochim - Dinamo 68-72, CSU ISA Pitesti - Vega Asesoft 76-103, Poli Iasi - West Petrom 72-78, Rapid - Sportul studentesc 79-75, Romradiatoare - Elba 96-88, Herlitz - Cimentul 86-89;
- Etapa a VIII-a (3 noiembrie):
Steaua - Herlitz 86-103, Cimentul - Romradiatoare 85-71, Elba - Rapid 94-93, Sportul studentesc - Poli Iasi 61-69, West Petrom Arad - CSU ISA Pitesti 99-47, Vega Asesoft - Poli Carbochim 87-76, Dinamo - CSU Sibiu 61-56;
- Etapa a IX-a (10 noiembrie):
Dinamo - Steaua 86-52, CSU Sibiu - Vega Asesoft 86-79, Poli Carbochim - West Petrom 80-91, CSU ISA Pitesti - Sportul studentesc 68-58, Poli Iasi - Elba 91-74, Rapid - Cimentul 82-79, Romradiatoare - Herlitz 75-60;
- Etapa a X-a (8 decembrie):
Steaua - Romradiatoare 86-77, Herlitz - Rapid 73-74, Cimentul - Poli Iasi 70-67, Elba - CSU ISA Pitesti 62-67, Sportul studentesc - Poli Carbochim 59-62, West Petrom - CSU Sibiu 79-63, Vega Asesoft - Dinamo 89-92;
- Etapa a XI-a (12 decembrie):
Vega Asesoft - Steaua 109-48, Dinamo - West Petrom amanat, CSU Sibiu - Sportul studentesc 97-63, Poli Carbochim - Elba 110-75, CSU ISA Pitesti - Cimentul 77-62, Poli Iasi - Herlitz 74-77, Rapid - Romradiatoare 82-81;
- Etapa a XII-a (15 decembrie): Steaua - Rapid 81-83, Romradiatoare - Poli Iasi 88-83, Herlitz - CSU ISA Pitesti 69-80, Cimentul - Poli Carbochim 83-77, Elba - CSU Sibiu 71-83, Sportul studentesc - Dinamo 70-100, West Petrom - Vega Asesoft amanat;
- Etapa a XIII-a (19 decembrie):
West Petrom - Steaua amanat, Vega Asesoft - Sportul studentesc 85-75, Dinamo - Elba 110-68, CSU Sibiu - Cimentul 90-70, Poli Carbochim - Herlitz 77-61, CSU ISA Pitesti - Romradiatoare 65-59, Poli Iasi - Rapid 81-66.
Cele 13 etape ale returului sunt programate in zilele de 2, 9, 16, 23 si 27 februarie, 2, 9, 13, 16, 23 si 30 martie, 6 si 13 aprilie 2002. Vor urma apoi intrecerile din turneele play-off (locurile 1-8) si play-out (locurile 11-14). Echipele clasate pe locurile 9 si 10 la finalul sezonului regulat vor incheia campionatul mai repede decat celelalte colege de intrecere. (DT)
Clasamentul turului:
1. Dinamo Bucuresti 12 12 0 1081:729 24
2. Vega Asesoft Ploiesti 12 10 2 1152:817 22
3. CSU Sibiu 13 9 4 1000:905 22
4. CSU ISA Pitesti 13 9 4 892:929 22
5. West Petrom Arad 10 10 0 910:582 20
6. Carbochim Cluj 13 7 6 1039:929 20
7. Cimentul Fieni 13 6 7 950:1043 19
8. Poli Omega Tehnoton 13 5 8 961:1018 18
9. Rapid Bucuresti 13 5 8 916:1135 18
10. CSU Romradiatoare 13 4 9 917:1002 17
11. Herlitz Tg. Mures 13 4 9 917:1030 17
12. Elba Timisoara 13 3 10 942:1191 16
13. Sportul Studentesc 13 2 11 910:1042 15
14. Steaua Bucuresti 12 2 10 826:1058 14
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Site-ul bzi.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Mica publicitate

© 2017 - BZI.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1940 (s) | 22 queries | Mysql time :0.058584 (s)