Baschet: Poli Moldrom - surclasata la Tg. Mures

2 Noiembrie 1999
1365 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.6669 RON (0.0000)
USD: 4.0761 RON (0.0000)
Dupa ultimele doua turnee de sala desfasurate la Timisoara si Bucuresti, in care baschetbalistii ieseni au avut o prestatie mediocra, victoria de saptamina trecuta contra lui Dinamo a reaprins sperantele iesenilor intr-o revenire a echipei favorite. Meciul de la Tg. Mures se anunta unul dificil insa politehnistii isi puneau mari sperante intr-un rezultat favorabil. La sfirsitul meciului s-a inregistrat o victorie a tirgmuresenilor la o diferenta de 30 de puncte, a doua infringere de asemenea maniera in decurs de citeva etape. Diferenta de 12 puncte inregistrata la pauza in favoarea gazdelor (46-34) nu prevestea deznodamintul partidei sub nici un fel, poate doar o victorie a Herlitz-ului la o diferenta mai acceptabila. Dupa pauza, elevii lui Dan Pavelescu au incercat cit de cit o redresare insa pe final, gazdele au luat jocul pe cont propriu si s-au distantat net atit in teren (valoric) cit si pe tabela. Scor final, Herlitz Mobex Tg. Mures - Poli Moldrom 94-64 (46-34) scor care arunca echipa ieseana pe locul sase. Mentionam ca etapa viitoare va descinde in "Polivalenta" ieseana liderul ISA Pitesti. Narcis POHOATA Rezultatele etapei a II-a din cadrul grupei 1-8 CSU ISA Pitesti - West Petrom Arad 90-63 Soced Bucuresti - CSU Petrom Sibiu 69-66 Dinamo Bucuresti - Carbochim Clun 82-81 Herlitz Mobex Tg. Mures - Poli Moldrom 94-64. Rezultatele inregistrate in grupa 9-16, etapa a II-a Steaua - Romradiatoare Brasov 69-52 CSU Galati - Rapid Bucuresti 76-64 Elba Timisoara - Erbasu Bucuresti 53-71 Etapa viitoare, a III-a, grupa 1-8 (simbata, 6 noiembrie) Poli Moldrom Iasi - CSU ISA Pitesti West Petrom Arad - Soced Bucuresti Carbochim Cluj - Herlitz Mobex Tg. Mures CSU Petrom Sibiu - Dinamo Bucuresti