Bayern a invins in Elvetia si conduce grupa CFR-ului

29 Septembrie 2010
885 Vizualizari | 0 Comentarii
Bayern Munchen a revenit, dupa ce a fost condusa, si a obtinut toate cele trei puncte din deplasarea de la FC Basel, unde s-a impus cu 2-1, in celalalt meci din grupa CFR-ului. Dupa un prim sfert de ora dominat, in totalitate, de Bayern Munchen, FC Basel a reusit sa dea lovitura la primul atac. Era minutul 18 si Frei a inscris cu un sut din zece metri, din pasa lui Streller, dupa o inexactitate a lui Van Buyten. Elvetienii au prins curaj dupa marcarea golului, insa reusita lui Huggel din minutul 29 a fost anulata corect, pe motiv de offsaid. Fara Robben si Ribery, Bayern a avut nevoie de un penalty, pentru a reusi egalarea. Huggel l-a faultat pe Muller in minutul 56, iar Bastian Schweinsteiger a transformat fara emotii penalty-ul. Nemtii au parut multumiti cu un punct dupa golul egalizator, insa Schewinsteiger a reusit dubla cu un minut inainte de final. In urma acestui rezultat, Bayern a acumulat sase puncte dupa primele doua meciuri, in timp ce Basel este codasa, fara nici un punct. In celelalte partide de aseara, s-au inregistrat rezultatele:

Clasament Grupa E

1. Bayern Munchen 2 2 0 0 4-1 6p
2. CFR Cluj 2 1 0 1 3-3 3p
3. AS Roma 2 1 1 2-3 3p
4. FC Basel 2 0 0 2 2-4 0p

Ieri: AS Roma – CFR Cluj 2-1 (Mexes ’69, Boriello ’71 / Rada ‘78), FC Basel – Bayern Munchen 1-2 (Frei ’18 / Schweinsteiger ’56 - pen., ‘89).
Etapa viitoare, 19 octombrie: AS Roma – Basel, Bayern – CFR Cluj.

Grupa F

1. Chelsea 2 2 0 0 6-1 6p
2. Spartak Moscova 2 2 0 0 4-0 6p
3. Olympique Marseille 2 0 0 2 0-3 0p
4. MSK Zilina 2 0 0 2 1-7 0p

Ieri: Spartak - MSK Zilina 3-0 (Ari ’34, ’61, Ibson ‘89), Chelsea – Marseille 2-0 (Terry ‘7, Anelka ’28 - pen.).
Etapa viitoare (19 octombrie): Spartak - Chelsea, Marseille - Zilina.

Grupa G

1. Real Madrid 2 2 0 0 3-0 6p
2. AC Milan 2 1 1 0 3-1 4p
3. AFC Ajax 2 0 1 1 1-3 1p
4. AJ Auxerre 2 0 0 2 0-3 0p

Ieri: Auxerre - Real Madrid 0-1 (A.D. Maria ‘81), Ajax - AC Milan 1-1 (M. E. Hamdaoui ’23 / Ibrahimovic ‘37).
Etapa viitoare (19 octombrie): Ajax - Auxerre, Real Madrid - AC Milan.

Grupa H

1. Arsenal Londra 2 2 0 0 9-1 6p
2. Sahtior Donetk 2 2 0 0 4-0 6p
3. Partizan Belgrad 2 0 0 2 1-4 0p
4. Sporting Braga 2 0 0 2 0-9 0p

Ieri: Partizan Belgrad – Arsenal 1-3 (Cleo ’33 - pen. / Arshavin ’15, Chamakh ’71, Squillacci ‘82), SC Braga - Sahtior Donetk 0-3 (L. Adriano ’56, ’72, D. Costa ’90 - pen.).
Etapa viitoare (19 octombrie): SC Braga - Partizan Belgrad, Arsenal - Sahtior Donetk.

Page time :0.1237 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014154 (s)