Bayern a rapus Roma pe final

16 Septembrie 2010
967 Vizualizari | 0 Comentarii
In celalalt meci din grupa CFR-ului, Bayern Munchen a atacat in valuri cu AS Roma si a avut de asteptat aproape 80 de minute pentru a deschide scorul. Bayern a castigat, pana la urma, cu 2-1 in fata celor de la AS Roma si a pornit cu dreptul in noua editie a Ligii Campionilor. Umilita in ultima etapa din Serie A, AS Roma a venit la Munchen cu gandul clar de a obtine un rezultat de egalitate pe terenul finalistei Ligii Campionilor din editia precedenta. Romanii au facut un joc defensiv si au incercat sa dea lovitura pe contraatac, in timp ce Bayern a dominat copios in prima repriza, fara a avea, insa, ocazii mari de gol. In plus, Borriello a fost aproape de gol in minutul 40, dupa o pasa buna a lui Rossi, insa Butt a avut un reflex bun si a reusit sa respinga in corner. Presiunea nemtilor s-a intensificat dupa pauza, cand Julio Sergio a fost nevoit sa faca minuni in fata ocaziilor care se inmulteau, odata cu trecerea timpului. Nemtii au avut de asteptat pana in minutul 79, pentru a vedea primul gol, o super reusita a lui Mueller, urmata, patru minute mai tarziu, de reusita lui Miro Klose, din centrarea lui Badstuber. Mario Gomez a mai avut o sansa pe final de a majora diferenta, insa, in cele din urma, Bayern s-a impus doar cu 2-0. In meciurile de aseara, din Liga Campionilor, s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Grupa E: CFR Cluj – Basel 2-1 (Rada ‘9, Traore ’12 / Stocker ‘45), Bayern Munchen - AS Roma 2-0 (T. Muller ’79, Klose ‘83). Lobont a fost rezerva la AS Roma. Grupa F: MSK Zilina – Chelsea 1-4 (Ostravec ’54 / Essien ’13, Anelka ’24, ’28, Sturidge ‘48), Marseille - Spartak Moscova 0-1 (C. Azpilicueta ’82 - autogol). Grupa G: Real Madrid – Ajax 2-0 (Higuain ’31, ’73), AC Milan – Auxerre 2-0 (Ibrahimovic ’66, ’69) – meci arbitrat de romanul Cristian Balaj. Grupa H: Arsenal – Braga 6-0 (Fabregas ‘9 - pen., ’53, Arshavin ’30, Chamakh ’34, Vela ’69, ’84), Sahtior Donetk - Partizan Belgrad 1-0 (Srna ’71). La Sahtior, echipa pregatita de Mircea Lucescu, fundasul stanga Razvan Rat a fost integralist.

Page time :0.1292 (s) | 22 queries | Mysql time :0.014759 (s)