Bayern Munchen, umilita de Werder Bremen pe Allianz Arena

22 Septembrie 2008
796 Vizualizari | 0 Comentarii
La doar trei zile dupa ce a invins Steaua in Ghencea, Bayern Munchen a suferit o mare umilinta, fiind ridiculizata de Werder Bremen pe Allianz Arena, scor 2-5. Rosenberg (2), Naldo, Ozil si Pizarro, chiar fostul jucator al gazdelor, au marcat pentru oaspeti, in timp ce Borowski a inscris de doua ori, dar la scorul de 0-5. Suporterii lui Bayern au trait o adevarata umilinta, elevii lui Klinsmann fiind invinsi de o maniera categorica de Werder Bremen, formatie care a venit la Munchen dupa un 0-0 pe teren propriu cu Anorthosis Famagusta. Bremen a inceput perfect partida si a avut mai multe situatii de gol pana la deschiderea scorului. Cu un Luca Toni total neinspirat, Bayern a fost condusa din minutul 30, cand Rosenberg a marcat dupa pasa excelenta oferita de Ozil. Gazdele au incercat sa riposteze, insa Bremen "a lovit" din nou, in minutul 44. Caraghiosul Rensing respinge in fata dupa o lovitura libera, iar Naldo indeplineste o simpla formalitate si face 2-0, scrie site-ul onlinesport. Bayern nu a putut evita dezastrul in repriza secunda.

Werder s-a dezlantuit in partea a doua, profitand de gafele impardonabile comise de echipa din Munchen. Ozil inscrie cu un sut in vinclu (minutul 53), iar peste sase minute Pizarro marcheaza si el, profitand de faptul ca avea in fata un portar catastrofal. Rosenberg reuseste sa isi treaca din nou numele pe lista marcatorilor, iar scorul devine 0-5, Rensing gresind din nou decisiv. Bremen s-a relaxat la 0-5, nu a mai fortat, iar Bayern a reusit sa inscrie de doua ori, prin Tim Borowski, in minutele 71 si 85. Antrenorul Klinsman a inceput jocul cu Werder cu urmatoarea formula de joc: Rensing - Lucio, Demichelis, van Buyten (`46 Borowski) - Lell (`46 Oddo), van Bommel, Schweinsteiger, Ze Roberto (`67 Sosa), Lahm - Toni, Podolski. In schimb, campioana Frantei, Lyon, o alta adversara a Stelei in Liga Campionilor, a invins greu in deplasare pe Le Havre, scor 1-0, dupa o reusita a lui Ederson, din penalty (minutul 45). Tot o victorie la limita a obtinut si adversara lui CFR Cluj din grupa A a Ligii Campionilor, Girondins Bordeaux, care a invins, sambata, in deplasare, scor 1-0, nou promovata Grenoble. Unicul gol al jocului a fost marcat de Jussie in minutul 80, pe un contraatac, din pasa lui Chalme, moment in care Bordeaux evolua in numai opt jucatori de camp dupa eliminarile lui Diarra (`49) si Wendel (`54). Tehnicianul lui Bordeaux, Laurent Blanc, a folosit in acest meci urmatorul unsprezece: Rame - Chalme, Henrique, S. Diawara, Jurietti - Fernando, Diarra, Wendel - Gourcouff - Cavenaghi (Jussie `57), Chamackh (Planus `73).

Page time :0.1513 (s) | 22 queries | Mysql time :0.029268 (s)