Bayern si Dortmund continua cursa pentru primul loc in Bundesliga. Ambele s-au incurcat in ultima etapa

30 Aprilie 2019
311 Vizualizari | 0 Comentarii
EUR: 4.7199 RON (-0.0006)
USD: 4.1541 RON (+0.0057)
meci 1

Borussia Dortmund si Bayern Munchen nu au reusit sa obtina victorii în etapa a 31-a din Bundesliga, însa cele doua echipe continua cursa umar la umar pentru titlu. Surpriza a constituit-o de departe înfrângerea Borussiei, sâmbata, pe propriul teren, 2-4, în fata celor de la Schalke 04, meci terminat de gazde în noua jucatori.

Chiar daca Mario Gotze a deschis scorul în minutul 14 pentru Borussia, Daniel Caligiuri a egalat în minutul 18 din penalty, iar Salif Sane i-a adus pe oaspeti în avantaj pâna la pauza prin reusita din minutul 28. În partea a doua a jocului, acelasi Caligiuri a marcat al treilea gol al lui Schalke, în minutul 62, Axel Witsel a redus din diferenta în minutul 84, însa Breel Embolo a stabilit scorul final în minutul 86.

De la gazde, Marco Reus si Marius Wolf au vazut cartonase rosii în minutele 60 si 65. Pe terenul penultimei clasate, FC Nurnberg, Bayern Munchen, campioana en titre, nu a reusit decât un rezultat de egalitate, 1-1. Dupa ce Matheus Pereira a deschis scorul în minutul 48 pentru gazde, Serge Gnabry a reusit egalarea în minutul 75.