Bistrita nu a avut emotii cu Pandurii

14 August 2010
648 Vizualizari | 0 Comentarii
Gloria s-a impus fara emotii pe teren propriu in partida cu Pandurii Tg. Jiu, castigand cu un sec 3-0, dupa un meci dominat aproape in intregime de ardeleni. Pentru trupa lui Laurentiu Reghecampf au marcat Andrei Muresan, Cornel Predescu si Junior Moraes. Conform Onlinesport, meciul a inceput cum nu se poate mai bine pentru gazde, inca din minutul 8 Gloria preluand conducerea pe tabela, in urma unei reusite semnata de Andrei Muresan. Acesta a marcat cu o lovitura de cap din apropiere, dupa centrarea din cornerul executat de Gigel Ene. Replica gorjenilor a venit destul de tarziu. Abia in minutul 28 au reusit oaspetii sa puna cu adevarat in pericol poarta adversa in urma unui atac in viteza. Apostu a ramas singur cu Albut in careu, insa a tras direct in portarul Gloriei, iesit excelent in intampinare. O alta sansa de egalare a oaspetilor a fost ratata in minutul 41, cand atat Orac cat si Bacila s-au aflat in fata golului. In prima faza Orac a primit in careu, insa in loc sa suteze din pozitie buna, a preferat sa paseze in dreapta la Bacila, al carui lob din 10 metri a trecut la o palma peste transversala. Putin dupa startul reprizei secunde, Gloria Bistrita si-a majorat avantajul de pe tabela. In minutul 52 Cornel Predescu a primit o pasa geniala pe culoar, a ramas singur in careu cu Popa, a driblat si portarul si a marcat spectaculos in poarta goala pentru 2-0. Cu un sfert de ora inainte de final s-a facut 3-0 pentru Bistrita. Ciprian Petre a sutat in forta din partea dreapta, Popa nu a reusitsa respinga decat pana la Moraes, care din marginea careului mic a trimis cu calm in poarta goala, portarul fiind cazut. Finalul de meci a fost foarte relaxat. Bistrita n-a mai fortat, fiind multumita cu diferenta confortabila de pe tabela, in timp ce Pandurii, desi au cautat cu disperare macar golul de onoare, n-au reusit sa creeze emotii la poarta lui Albut.

Page time :0.1346 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018596 (s)