Bistrita si Brasovul si-au impartit punctele

21 Septembrie 2010
668 Vizualizari | 0 Comentarii
Gloria Bistrita a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de pe teren propriu cu FC Brasov. Bistritenii au fost mai prezenti in atac si au avut chiar si o bara, prin Frasinescu in prima repriza, insa n-au reusit sa inscrie. Jocul a fost mai mult linistit, plictisitor in mare parte, dar cu destule ruperi de ritm, care au adus si ocaziile. Cele mai multe au apartinut gazdelor, bistritenii reusind sa creeze mai multe emotii la poarta lui Minca. Si asta mai mult datorita actiunilor create de cei doi Moraes, Ribeiro si Bruno, cel din urma avand si primele ocazii de gol la poarta brasovenilor. Cea mai mare ocazie de gol a venit, insa, din partea lui Frasinescu, dupa ce acesta a trimis, in minutul 29, cu capul in bara din stanga, in urma unui corner de pe partea dreapta al Gloriei. Tot Bruno Moraes a creat si primele mari ocazii ale mitanului secund, atacantul fiind blocat, in prima faza, de interventia portarului Minca, pentru ca, in a doua faza, in minutul 52, sa trimita din pozitie dificila alaturi, cu toata poarta goala in fata. De cealalta parte, actiunile de atac ale brasovenilor l-au avut in prim-plan, in prima jumatate a meciului, pe Chipciu, care a fost la baza catorva ratari, dupa ce seria ocaziilor a fost deschisa de cea a lui Hadnagy, din minutul 9, atacantul reluand pe langa poarta din pozitie ideala. In repriza secunda, Catalin Dedu si-a adaugat numele pe lista ratangiilor brasoveni, dupa ce a trimis cu capul pe langa poarta, singur in centrul careului. Pana la final, jocul a scazut in calitate, dar a crescut in intensitate si mai ales nervi, faulturile dure aducand si mai multe cartonase galbene de ambele parti, dar nici un gol marcat de cele doua echipe.

Page time :0.1292 (s) | 24 queries | Mysql time :0.014234 (s)