Brasovul nu mai sperie pe nimeni

17 Martie 2010
750 Vizualizari | 0 Comentarii
Viorel Moldovan
Aflata pe loc retrogradabil, International Curtea de Arges a obtinut cele trei puncte in deplasarea de la Brasov, echipa pe care a invins-o cu 2-1 la capatul unui meci disputat. Pentru gazde a deschis scorul Zaharia in minutul 12, in timp ce egalarea a fost reusita de Kone in minutul 30. Argesenii au dat lovitura in finalul meciului, cand noul intrat Bacila a crosetat intreaga defensiva brasoveana aducand prima victorie pentru echipa sa in ultimele zece meciuri. Conform Onlinesport, deschiderea scorului s-a produs in urma unei faze fixe, centrarea internationalului Roman de pe dreapta fiind reluata in forta cu capul de Zaharia la coltul scurt. Acelasi Zaharia a trecut pe langa dubla in minutul 23, cand a reluat cu capul pe langa poarta din sase metri, dupa ce Pintili a gresit degajarea balonului. Argesenii au restabilit egalitatea la prima actiune ofensiva. Apostu a urcat in viteza pe dreapta, a centrat in fata portii pentru Kone, iar acesta a reluat din voleu fara speranta pentru Coman. Ultima ocazie a primei reprize a apartinut brasovenilor, Popa respingand acrobatic sutul lui Grigore din marginea careului. Faza a fost creata pe dreapta de Roman, care i-a pasat in centru lui Sburlea, iar acesta a intors pentru sutul lui Grigore. Partea secunda a debutat cu o actiune ofensiva la fiecare poarta. Mai intai Apostu a cazut in duel cu un fundas brasovean cerand penalty, dupa care Zaharia a reluat cu capul putin pe langa poarta din centrarea aceluias Roman. Zapada tot mai abundenta si terenul din ce in ce mai alunescos le-au pus serioase probleme brasovenilor la constructie, in timp ce argesenii au facut pasu inapoi incepand cu minutul 65. Introdusi in partea secunda, Bacila si Stan au dinamizat jocul de contraatac al oaspetilor, acestia marcand in minutul 81 golul victoriei in urma unei astfel de actiuni. Bacila a patruns in viteza, l-a driblat pe Coman si a trimis nestingherit in poarta goala. Argesenii au dominat finalul jocului, punand serioase probleme pe contraatac defensivei brasovene, gazdele ramanand in zece jucatori in minutul 90, dupa ce Rui Duarte a primit al doilea cartonas galben.

Page time :0.1406 (s) | 22 queries | Mysql time :0.018072 (s)