Sport

Bucurati-va de fotbal! Programul complet al Campionatului European de Fotbal 2016

Publicat: 09 iun. 2016

Astazi incepe lunga vara fierbinte a microbistilor din intreaga lume. Timp de o luna de zile, in Franta, se va disputa Campionatul European de fotbal. 24 de echipe, impartite in 6 grupe, vor lupta pentru marele trofeu al Europei. Vor fi in total 51 de meciuri. In Romania toate partidele de la Euro 2016 pot fi vazute pe Dolce Sport, in timp ce Pro TV va difuza 23 de partide – toate meciurile României, cel mai important meci din fiecare zi, 2 meciuri din optimi, toate cele 4 meciuri din sferturile de finala, apoi semifinalele si marea finala.

Programul României în Grupa A de la Euro 2016

10 iunie: Franta – România, de 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 si Pro TV)
15 iunie: România – Elvetia, de la 19:00 (în direct la Dolce Sport 1 si Pro TV)
19 iunie: România – Albania, de la 22:00 (în direct la Dolce Sport 1 si Pro TV)

Vineri, 10 iunie
ora 22:00 (St-Denis): Franta – România – Grupa A – Pro TV

Sâmbata, 11 iunie
ora 16:00 (Lens): Albania – Elvetia – Grupa A
ora 19:00 (Bordeaux): Tara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22:00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B – Pro TV

Duminica, 12 iunie
ora 16:00 (Paris): Turcia – Croatia – Grupa D
ora 19:00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22:00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C – Pro TV

Luni, 13 iunie
ora 16:00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19:00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22:00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E – Pro TV

Marti, 14 iunie
ora 19:00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22:00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F – Pro TV

Miercuri, 15 iunie
ora 16:00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19:00 (Paris): România – Elvetia – Grupa A
ora 22:00 (Marseille): Franta – Albania – Grupa A – Pro TV

Joi, 16 iunie
ora 16:00 (Lens): Anglia – Tara Galilor – Grupa B
ora 19:00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22:00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C – Pro TV

Vineri, 17 iunie
ora 16:00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19:00 (St-Etienne): Cehia – Croatia – Grupa D
ora 22:00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D – Pro TV

Sâmbata, 18 iunie
ora 16:00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19:00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22:00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F – Pro TV

Duminica, 19 iunie
ora 22:00 (Lille): Elvetia – Franta – Grupa A
ora 22:00 (Lyon): România – Albania – Grupa A – Pro TV

Luni, 20 iunie
ora 22:00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22:00 (Toulouse): Rusia – Tara Galilor – Grupa B – Pro TV

Marti, 21 iunie
ora 19:00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19:00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22:00 (Bordeaux): Croatia – Spania – Grupa D – Pro TV*
ora 22:00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D – Pro TV*

Miercuri, 22 iunie
ora 19:00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19:00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22:00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E – Pro TV*
ora 22:00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E – Pro TV*

Optimi de finala

Sâmbata, 25 iunie
Meci 1: A2 – C2 (Stade Geoffroy-Guichard – Saint-Etienne, 16:00)
Meci 2: D1 – B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis – Lens, 22:00)
Meci 3: B1 – A/C/D3 (Parc des Princes – Paris, 19:00)

Duminica, 26 iunie
Meci 4: F1 – E2 (Stadium de Toulouse – Toulouse, 22:00)
Meci 5: C1 – A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 19:00)
Meci 7: A1 – C/D/E3 (Stade de Lyon – Lyon, 16:00)

Luni, 27 iunie
Meci 6: E1 – D2 (Stade de France – Saint-Denis, 19:00)
Meci 8: B2 – F2 (Stade de Nice – Nisa, 22:00)

Sferturi de finala

Joi, 30 iunie
1: Meci 1 – Meci 2 (Stade Velodrome – Marsilia, 22:00)

Vineri 1 iulie
2: Meci 3 – Meci Match 4 (Stade Pierre-Mauroy – Lille, 22:00)

Sâmbata, 2 iulie
3: Meci 5 – Meci 6 (Stade de Bordeaux – Bordeaux, 22:00)

Duminica, 3 iulie
4: Meci 7 – Meci 8 (Stade de France – Saint-Denis, 22:00)

Semifinale

Miercuri, 6 iulie
1: sfert 1 – sfert 2 (Stade de Lyon – Lyon, 22:00)

Joi, 7 iulie
2: sfert 3 – sfert 4 (Stade Velodrome – Marsilia, 22:00)

Finala

Duminica, 10 iulie
semifinala 1 – semifinala 2 (Stade de France – Saint-Denis, 22:00)

* Pentru zilele de 21 si 22 iunie, Pro TV va transmite cel mai important meci de la ora 22:00 (in functie de clasamentul grupelor pana la acel moment). Astfel, pe 21 iunie, Pro TV va alege una dintre partidele, din Grupa D, Croatia – Spania sau Cehia – Turcia, iar pe 22 iunie, postul de televiziune va avea de ales intre jocurile din Grupa E, Suedia – Belgia sau Italia – Irlanda.



loading...

Adauga un comentariu