Campionatul National de judo pentru copii

29 Mai 2002
1326 Vizualizari | 0 Comentarii
Medalie de aur pentru Raluca Chiriac •Sportivii clubului CSS Unirea au cucerit trei medalii la finalele de la Focsani La Focsani s-au desfasurat finalele Campionatului National de judo pentru copii, acolo unde au fost prezenti si tinerii sportivi de la CSS Unirea Iasi, sub conducerea antrenorilor Elena Gheban si Valeriu Arustei. In intrecerea fetelor, la categoria 29 kg, ieseanca Raluca Chiriac a dobandit medalia de aur, dupa o finala castigata in fata Irinei David, din Ramnicu Sarat. La categoria 32 kg, judoka Mihaela Petrila s-a clasat pe un merituos loc 5. Pe locuri fruntase s-au mai clasat si celelalte eleve ale antrenoarei Elena Gheban, acestea fiind Madalina Asavei (cat. 32 kg), Luiza Vernica (cat. 29 kg) si Marinela Breaur (cat. 32 kg). In competitia baietilor, sub conducerea lui Valeriu Arustei, CSS Unirea a cucerit alte doua medalii, una de argint si alta de bronz. In finala categoriei +55 kg, ieseanul Vladut Simionescu a pierdut in fata localnicului Ionut Chiticaru (CSS Unirea Focsani) si sportivul nostru a ramas cu medalia de argint. La categoria 55 kg, in semifinale, ieseanul Constantin Gherghel a pierdut in fata lui Dan Samuel (UNIO Satu Mare) si judoka nostru a ramas doar cu o medalie de bronz. La categoria 27 kg, ieseanul Marian Condurache s-a clasat doar pe locul 5, desi se astepta o evolutie mult mai buna de la tanarul judoka iesean, dar timpul le va rezolva pe toate. De remarcat ca scoala ieseana de judo de la CSS Unirea si Politehnica a reusit in acest an rezultate remarcabile, la toate categoriile de varsta. Dan TEODORESCU

Page time :0.1216 (s) | 24 queries | Mysql time :0.016120 (s)